Genel

Öğrenci Karne İndirimi

Evet arkadaşlar, okulların bitmesi ile biz de böyle bir kampanya hazırladık. Zorlu ve yorucu geçen bir yılın ardından kafanızı dağıtmak istediğinize eminiz. Hangi öğrenci istemez ki ? Biz de öğrencinin dostu, eğitimsizliğin düşmanı ” Gerçek Kaçış Oyunları Merkezi Escapist ” olarak yine öğrencilere özel harika bir kampanya yaptık.

Doğru duydunuz, öğrenci karne indirimi kapsamı altında yeni ve harika bir kampanya yaptık. Öncelikle şu okul sonunda bittiği içinde biz de rahatladık her gün sınav stresinden kaçıp bize gelen öğrencilerin sınav maceralarını derslerini toparlamak için ne kadar çalıştıklarını görüp dinlemekten biz bile yorulmuştuk. Bu yüzden biz de tatil iyidir karne almak iyidir diyerek yepyeni bir kampanya başlattık. Peki bu kampanya nasıl bir kampanya ?

” Böyle karne bir öğrenci karne indirimi hak ediyor bence ” bakışları.

Şöyle ki; normal standart bir öğrenci indirimimiz zaten vardı bir de üzerine 23 Nisan – 19 Mayıs tarihleri arasında harika bir indirim yapmıştık.(bkz. öğrencinin dostu). Bu sefer ise karneleri almanızın şerefine yine harika bir indirim muhteşem bir kampanya yapalım dedik ve yine aynı derecede mükemmel bir indirimle karşınızdayız.

Öğrenci İndirimi : 25 TL

Öğrenci karne indirimi dahilinde çıldıran bir arkadaşımız daha.

Karne İndirimi Çılgınlığı

Evet arkadaşlar yanlış duymadınız karne indirimi kapsamında Escapiste gelen 4 veya daha fazla kişilik öğrenci gruplarında eğer bütün grup üyeleri öğrenci ise, oyunlarımızın hepsi kişi başı sadece 25TL. Ama tabi karnenizi getirmeniz gerekiyor.  Ve ortalamanızın 3’ün üzerinde olması gerekiyor  . . .

Şaka şaka , öğrenci olmanız yeter 🙂

 

 

Eğlence Genel Gerçek Kaçış Oyunları

İşten Kaçıp Yemeğe Gitmek

IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005
IMG-20170608-WA0005

Escapist tayfası olarak ramazandan önce bir toplu yemek yiyelim istedik ve kepenkleri erkenden indirip hep beraber yemeğe kaçtık. Yani işten kaçıp yemeğe gittik sonra da yemekten kaçış deyip evlere dağıldık ama dağılana kadar,öncesinde birazcık ta dağıttık 🙂

Müdürler, ortaklar , game masterlar, teknik elemanlar demeksizin hep beraber kepenkleri indirip. Yeter arkadaşım bir kerede biz kaçalım deyip, yemeğe çıkmaya karar verdikten sonra böyle bir etkinlik organize ettik ve çıkalım biraz da biz kaçalım hayatın şu hengamesinden dedik.

Düşündüğünüz zaman biz kaçış oyunları merkezi olarak size gerçekten de hayatın hengamesinden, gürültüsünden, patırtısından bir kaçış sunmaya çalışıyoruz. Hem kafanızı kullanıp kendinizi ölçebileceğiniz, bulmacalar çözüp güzel vakit geçirebileceğiniz, ambians ve dekorasyonu ile sizi kendi dünyanızdan alı koyup bambaşka bir hikayenin içine atan bu kaçış oyunları merkezinin çalışan ekibi olmaktan gurur duyuyoruz. Fakat bir durum var ki biz kaçmak istediğimiz de nereye kaçalım. Elbette başka kaçış oyunları var ama işin içinden olmanın getirdiği bir mesleki deformasyona var ki bu deformasyon, her türlü kurgu, prodüksiyon işi ile uğraşan insanlarda vardır. İşin mutfağını bildiğiniz zaman o şey sizin için normalde olması gerektiği kadar etkili olmuyor. Bir de burada çalışıyorum diye demiyorum bizim oyunlarımız harbiden çok güzel 😀 yani kişisel olarak ben beğeniyorum.

Ziyade Olsun Biz de Ufak Ufak Kaçalım

Bu taraftan baktığımızda biz nereye kaçalım nasıl kaçalım bunu bir türlü bilemiyoruz. Tam o noktada aramızdan birisi “-neden yemeğe gitmiyoruz?” dedi. “Gidelim biraz kafamızı dağıtalım. Bizim de hakkımız değil mi yaşadığımız dünyadan bir kaçışımızın olması. İçimiz dışımız bulmaca oldu, evimdeki kapımın kilidi bile şifreli! “. İşte bu isyan hepimizin ihtiyacı olduğu gazı verdi bize. Bir araya geldik, kafa kafaya verdik, açtık haritayı önümüze, kriptik bir meyhane bulma algoritması yazdık, gidilebilecek güzel bir yer bulduk, organize ettik, saatlerimizi ayarladık ve kepenkleri indirip kaçtık.

Şimdi baktığımda ne kadar da güzel zamanlardı (2 hafta önce) dönem değişti şimdi, nerede o eski canım yemekler. Nerede o bizimle içen patronlar ? ( şair diyor ki bir daha yapalım )

 

Basın Bülteni Eğlence Gerçek Kaçış Oyunları

Decathlon Spor Festivali 360° Kaçış Oyunu

19-21 Mayıs 2017 tarihleri içinde gerçekleşen Decathlon Spor Festivalinde yine boş durmadık ve Decathlon ile beraber spor dolu fiziksel aktivite dolu bir kaçış oyunu yarattık sizler için. Sonuçta sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

Decathlon Spor Festivalinde bir çok farklı oyuncu bir çok farklı ürünü ve bir çok fakrlı spor dalını deneme fırsatı buldu.

Decathlon Spor festivali 19-21 Mayıs arasında Mall of İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu spor festivali kapsamında bizlerde boş durmadık ve sizler için fiziksel aktiviteler ile dolu yepyeni bir kaçış oyunu ile çıktık karşınıza. Spor temalı bir festival olduğundan ilk defa kaçış oyuncuları normalde olduğundan biraz daha fazla terlediler 🙂 Bu sırada izleyenler tarafından da yoğun ilgi gören 360° kaçış oyunu, hiç durmadan aralıksız oynanmaya devam etti.

360° Kaçış Oyunu

Escapist olarak Deathlon Spor Festivali kapsamında tasarladığımız 360° Kaçış Oyununun  bulmacaları Decathlon Mall Of İstanbul mağzasındaki spor üzerine kurgulandı. Oyun “Dekatlon Sporu“ndan esinlenilerek yapıldı. Bir çok etaptan oluşan bu oyunda, oyuncular her etapta farklı bir Decathlon ürününü deneyimledi. Eğlenceli, terleten ve spor yaptıran engellerin yanı sıra, oyuncular keyifli zihinsel bulmacalar da çözerek oyunda ilerleme kaydettiler.

Escapist’in tasarladığı oyun alanı, 360° izlenebilir dinamik bir kafes sisteminden oluştuğundan, oyunu oynayanlar kadar kalabalık seyirci kitlesi de deneyimin bir parçası oldu. Sporun olduğu yerde spor izlemeyi sevenlerde birikti 🙂

Kafeslerden çıkmayı başaran oyuncular madalyalarını ve ödüllerini alarak fotoğraf çektirdiler.

 

Basın Bülteni Beyaz Yaka Eğlence Gerçek Kaçış Oyunları Şirket

İsyan: Şirketler ve Beyaz Yakalılar Ayaklandı “Bizi Oyuna Götürün”

esc_19021_2333
esc_19021_2333
esc_19021_2333
esc_19021_2333
esc_19021_2333
esc_19021_2333
esc_19021_2333
esc_19021_2333
esc_19021_2333
esc_19021_2333

Bir son dakika haberi ile daha birlikteyiz en son eklenen beyaz yakalılar  neden kaçış oyunu oynamalı , onlar için en uygun kaçış oyunları nelerdir ve şirketler neden kaçış oyunu oynamalı , onlar için en uygun kaçış oyunları nelerdir konulu yazılarımızdan sonra önünü alamadığımız bir isyan başlamış durumda. Bütün beyaz yakalılar isyan etmekte ve bütün şirketler batmak üzere. Escapist yüzünden başlayıp bütün dünyaya yayılan bu kriz kaçış oyunlarının değerini geç anlayıp kendi şirketleri, müdürleri ve belki de hükümetleri tarafından kandırılıp. Kaçış  oyunlarından soğutulma yöntemiyle rencide edilen bir grup isyancı beyaz yakalı tarafından başladı.

Bu isyancılar ” V ” maskeleri takarak etrafta ufak tefek bağırışarak grev çabasındaydı fakat sesleri bütün şirket çalışanları ve beyaz yakalılar tarafından duyuldu. Yıllardır bu içe atılmışlık ile mücadele edemeyen beyaz yakalılar ve şirket çalışanları artık isyan etti ve haklarını aramaya başladı. Dışarıda her yer duman altı her yer talan edilmiş durumda. bu isyancılarında tek isteği kaçış oyununa gelmek.

“Hepimiz kaçmayı hak ediyoruz”

Röportaj yaptığımız isyancılardan biri ” Hepimiz beyaz yakalı insanlarız, ayrıca yakanın mavisi, beyazı, sarısı olmaz, hepimiz özümüzde ‘YAKALIYIZ’ ve hepimiz kaçmayı hak ediyoruz. Ey patronlar, ey devletler, EY TRUMP (AVM) duy bizi ! Biz de kaçmayı hak ediyoruz” dedi ve bağırarak önündeki otobüse tırmanıp ” Oynamayan olmasın , kaçışlara doymasın ” diyerek slogan atmaya başladı ve etrafına büyük bir kalabalık topladı. Kontrolden çıkan kalabalığın arasında kalan özel haber ekibimiz de isyana katıldı.

“İşte bunlar hep oyun!”

Başka bir bölgede başka bir ekibimizin röportaj yaptığı başka bir beyaz yakalı ise duygularını şöyle belirtti “Yahu arkadaşım, biz hep çalıştık tamam mı ? Hep sabah demedik akşam demedik sadece çalıştık. Karşılığında maaşlarımızı aldık evet ama hepimiz patronlarını seven insanlardık onlarda bizi severdi. Tek bir isteğimiz oldu ya. Her şeyden feragat etmeye hazırdık. Kaçış oyunu istedik biz. Bizi de götürün hem bizi daha iyi tanıyın özelliklerimizi öğrenin hem de eğlenelim dedik. Önce sallamadılar. Daha sonra gizli tehdit telefonları başladı. Sonra ise saldırılar. . . Bunların komplo olduğunu nasıl bilebilirdik ki ? BİZİ OYUNA GÖTÜRECEKLERDİ HESAPTA ! ONUN YERİNE OYUNA GETİRDİLER BİZİ ” . Bu röportajdan sonra zombiye dönüşen isyancı o bölgedeki haber ekibimizi yedi.

Aile Eğlence Gerçek Kaçış Oyunları

Ailecek Kaçış Oyunu Sefası

esc_16763_1947
esc_16763_1947
esc_16763_1947
esc_16763_1947
esc_16763_1947
esc_16763_1947
esc_16763_1947
esc_16763_1947

Zaten ailecek kaçış denilince akla gelebilecek soruları düşünüp önceki yazılarımızda ailelerin neden kaçış oyunu oynaması gerektiğinden ve aileler için en uygun kaçış oyunlarından bahsetmiştik. Biraz da oyunlarımıza gelen ailelerden resimler derledik ve koyduk.

Yazılarımızda da dediğimiz gibi ailecek kaçış oyunlarına gelmenin fazlası ile matrak bir tarafı var ve bu tarafına yüklendiğinizde gerçekten komik sahnelerle karşılaşabiliyorsunuz. Yani dayınızın ben bunu çözerim tripleri mi ? siz yerde çöp bulunca sizi ipucu buldu sanıp ” ay ne zeki bu çocuk” diye öven anneanneniz mi ? Dedenizin mevzunun farkında olmayışı mı ? Yani ne ararsanız var 😀

Hayır bir de işin şu tarafından bakın. Neden ailecek kaçış oyunu sefası ? Çünkü; Elinde telefonu kulağında kulaklığı bir köşede sosyal medyada gezinmekten beti benzi atmış gençlerimiz bir hava alır güneş görür B12 vitamini falan alır, maalesef kütür klişesi olan annelerimiz mutfaktan çıkar, baba kanepeyi terk eder. Aileye yeni bir soluk gelir ! Kenarda adını unutmuş dedemiz belki de bir anda dahi kesilir ve hepinizden çok bulmaca çözer. Denemeden hiçbir şeyi bilemeyiz

Siz de çok durmayın yani gelin ve faydalanın bunlardan arkadaşlar. Kaçış oyunları sizi bekler . Çünkü zaten sizin deli ailenize de böyle deli bir aktivite yakışır 🙂

Genel Gerçek Kaçış Oyunları Şirket

Şirket İçin En Uygun Kaçış Oyunları

756Şirket için en uygun kaçış oyunları biraz da şirketin çalışanlarıyla alakalıdır aslında . Ama her şirketin ortak yönleri vardır örneğin hepsinin şirket olması veya hemen hemen hepsinin ofis ortamında çalışıyor olması gibi. Çoğunlukla kafasını kullanması gereken eleman çalıştırıyor olması gibi. Veya  departmanlarında güçlü iletişim ve bağ arıyor olması gibi. Bütün bunlar bir yana herhangi bir şirket içi en uygun kaçış oyunları nelerdir ?

Bir şirket için uygun olabilecek oyunlar biraz da şirketin odağına göre değişebilir . Ama maksat çoğu zaman olduğu gibi kişisel ve ekipsel denetim ise buna özel bir kaç oyun olabilir. Lider ruhları, koruyucuları, araştırmacıları, bir arada tutucuları, sakinleştiricileri veya başka bir işlevi olan başka bir insanı tespit etmenize faydası olabilecek bir takım oyunlar var. Aslında bunu çoğu oyunda yapabilirsiniz ama daha rahat gözlemleyebileceğiniz spesifik oyunlar var.

Kutsal Hazine

Şirket departmanları kalabalıksa ve bu grupların bir arada nasıl çalıştığı incelenmek isteniyorsa Kutsal Hazine oyunu 4-8 kişi alabiliyor.  Bu oyunda iki grup halinde iki ayrı odadan başlanıyor ve kafa karıştırıcı bir oyun. Problem çözme ve etrafı gözlem konusunda insanları incelemek istiyorsanız bu oyun sizin şirket için uygundur. Bir de oyun çok büyük ve zor yani bir noktadan sonra insanlar zihinsel olarak çok yoruluyor. Bu yüzden grupta bir motivasyon yükseltici kişi arıyorsanız onu bulmak için en ideal oyun. Bir çok oyunda oluğu gibi iletişimin yüksek seviyede olması gereken bir oyun. Bu oyunda bir tık daha fazla olabilir.  Çünkü kafa karıştırıcı etkenleri olan bir oyun.

1796

Bir çok noktada farklılık arıyorsanız bu oyun onun tespiti için mükemmel bir oyun. Çünkü çok fazla farklı bakış açısı ve dikkat gerektiren bir oyun. Okuyup anlama ve bunlara dayanarak gözlem yapma  yetisi arıyorsanız bu oyunda fazlaca gerekli bir yetidir. Yine farklı bakış açılarından yola çıkarak iletişim kurulması gereken bir oyun. Çünkü yanlış anlaşılmaya çok açık ipuçlarıyla dolu. Şirket atik ve sözel anlamda gelişmiş insanlar arıyorsa bu oyunda değerlendirebilir.

Sıfır Noktası

Bu oyunda ise şirket içinde kişilerin hem sayısal dikkatlerini hem de dikkatlerini ölçebilirsiniz. Hem de oyun bir şirkette geçiyor. Bu yüzden yabancılık çekilmeyecektir. Tabii dekorasyon olarak talan edilmiş bir şirket olduğundan ortam çok karışık dosyalar ve duvardaki işlemler çok fazla bu yüzden dikkat son derece önemli. Aynı zamanda aklına geleni yapmaktan çekinmeme yetisine de yüksek oranda ihtiyaç var. Gerilim oyunu olduğu içinse grubun baskı altında nasıl çalıştığını ve grupta kişileri sakinleştiren ve dikkatlerini toplamalarına yardımcı olan kişiler var mı ? inceleyebilirsiniz.

Gerçek Kaçış Oyunları Şirket

Şirketler Neden Kaçış Oyunu Oynamalı ?

Şirketler neden kaçış oyunu oynamalı sorusunun binlerce cevabı olabilir. Sorulması gerekende bir sürü soru var aslında, şirketinizden memnun musunuz ?  veya iş arkadaşlarınızdan ? iş ortamınız iyi mi ? veya iş arkadaşlarınızla iletişiminiz nasıl ? bir sürü soru. Bu sorularında bir sürü cevabı var. Patronlara tavsiyem bu soruları siz çalışanlarınıza sorun. Çalışan arkadaşlarıma da tavsiyem bu soruların cevaplarını patronlarınıza iletin. Peki şirketler neden kaçış oyunu oynamalı.

Şirketler başarılı olmak için öncelikle çalışanlarının zeki,çevik ve ahlaklı olması şarttır. İyi, çalışkan ve atik bir ekip eşittir güçlü bir ekip. Güçlü bir ekip ise bir şirketi başarılı kılar. Peki ekibiniz güçlü mü ? Güçlü ise ne kadar güçlü ? Öncelikle gücün ne olduğunu konuşmak lazım. Güçlü bir ekip için sadece bireysel olarak kuvvetli elemanlar değil, takım halinde iyi çalışan elemanlar gereklidir. Yani güç için aradığımız anahtar kelime iletişim. Yani bireysel olarak güçlü olmalarının yanında bir de iletişimleri iyiyse o ekip güçlü bir ekiptir.  Bireysel olarak ne kadar güçlü olursanız olun iletişim yoksa, o gruptan hayır gelmez.

İşte tam bu noktada şirketler için kaçış oyunları  giriyor. Ekibinizdeki insanlar bireysel olarak ne kadar atik ? Ne kadar cevval ? Sorun çözme konusunda nasıllar ? veya Grubunuzda kim lider ? kim araştırmacı ? kim koruyucu ? veya grubunuzun iletişimi ne alemde? grubunuz iyi çalışıyor mu ? gibi soruların cevaplarını kaçış oyunlarında alabilirsiniz. Bu anlamda kaçış oyunları şirketler için gerçekten harika bir denetim mekanizması haline gelmiş durumda.

Bir çok şirket yıl içerisinde kendi departmanlarını teker teker kaçış oyunlarına getirip genel bir değerlendirme yapmaktadır. Ekiplerindeki kişilerin hem kişisel gelişim için ihtiyaçlarını hem de gruplarında eksik olan iletişim sıkıntılarını tespit etmek için kaçış oyunlarını kullanmaktadır.

Siz de durmayın !

Kaçış oyunları bu anlamda çok etkili denetim mekanizması olsa da hala özünde oyun olması, çalışanları hem eğlendirmekte hem de baskı altında olmadan kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam içerisine sokmaktadır. Bu durum şirketlere büyük anlamda pozitif değerlendirme şansı vermektedir. Şirketler bu yüzden kaçış oyunlarını tercih ediyor ve etmeye devam etmelidir 🙂

Eğer sizde çalışanlarınızı değerlendirmek isterseniz bekleriz ; 0212 272 71 50

Aile Gerçek Kaçış Oyunları Turizm

Bir Turist İçin En Uygun Kaçış Oyunları

Bir turist için en uygun kaçış oyunu diye bir başlık aslında olamaz. Çünkü aslında turist diye bir insan türü var ama yok. Yani kaçış oyunları aslında çok kişiseldir. Bir oyunu neye göre sevebileceğin çok sana bağlıdır. Nihai olarak içeride yaşadığın deneyime bağlı olsa bile dekorasyonu veya bulmacaları ile bir yerden yakalar sizi. Bu bağlamda bakarsak eğer turistler için en uygun kaçış oyunları aslında hepsi.

Yani siz yurt dışına çıktığınızda kesinlikle şunu diyebilirler ” bu arkadaşımız turist o halde burada ki şunu şunu şunu sevecektir . . . ” fakat bunu kaçış oyunları için söylemeniz çok zordur. Çünkü kaçış oyunları zaten dünyanın her yerinde var artık . Bu yüzden turist kesin bu oyunu sever diyemeyiz. Ama neyse ki iddialıyız bizce turistler bizim her oyunumuzu sever. Onlara her oyunumuz uygundur. Yani onların ülkesiyle doğrudan ilişkili değilse spesifik olarak bu oyun uygundur, bu oyun değildir demek pek doğru olamaz.

Bu yüzden turist en uygunu yine kendi seçecektir; Biz yine de şöyle bir göz atalım

Agatha’nın Anahtarı

Bak bu İngiliz turislert için çekici olabilir , sonuçta ünlü İngiliz polisiye roman yazarı Agatha Christie ile alakalı bir oyun. Agatha Christie’de bir zamanlar Türkiye’yi ziyaret eden bir turistlerden. Agatha Christie’nin İstanbul gezisinde ne olduğunu ve gezisi sırasında yakınlaştığı Kamuran Bey’in eşinin neden öldüğü sırrını çözmek isterse eğer bu oyun tam ona göredir.

1796

Yine akıl kullandırtan kafa zorlayan bir oyun. Aslında bu da turist için çok keyifli olabilir çünkü aslında baktığınız zaman ” aklına geleni uygulamaktan çekinme ”  felsefesi ile oynandığında çok rahat oynanabilecek bir oyun ve genel olarak baktığımızda turist “bu kadar kolay değildir yahu” veya “bu kadar saçma değildir yahu” demeden aklına geleni direk deniyor bizle karşılaştırdığınız zaman. Yine de 1700’lü yılların İngilteresi’nde bir çatı katında araştırma yapma fikri her insan için çok çekici olabilir.

Salgın

Zombiler, zombiler ve zombiler. Evet ister turist ister yerli ister aborjin ister marslı. Ne olursan ol bir zombi salgını temasını oynamadan gitme. Zombiler’i kim sevmez. Yürüyen ölüler fikri ne kadar korkutucu ve popüler olsa da bir o kadarda çok eğlenceli bir korku/kaçış oyunu teması. Şöyle beynimizi yemeye çalışan cesetlerden kaçacağım diye o bulmacalardan kendi beyninizi yemek isterseniz. Buyurun Salgın’a gelin.

 

Basın Bülteni Gerçek Kaçış Oyunları Turizm

Turistler Neden Kaçış Oyunu Oynamalı ?

Turistler olarak Türkiye’yi gezmeye gelmişsiniz turunuza dahil olan turistler gelmiş veya arkadaşlarınız yurt dışından gelmiş. Aya Sofya, Sultanahmet, Galata derken tarihi dokuları iyice geçirdiniz ellerinizde. Hadi bir de gelmişken bir Beyoğlu yaptınız şöyle mekandan mekana aktınız. Haydi bir de yaza denk geldiniz kilyos sahilde mangalada gittiniz. Peki bundan mı ibaret ? Tabi ki hayır daha binlerce şeyi var ülkemizin. Fakat gezilmesi gereken yerler içerisine Escapist’i eklemelisiniz. Neden mi ?

Ülkemizde son zamanların en popüler etkinliklerinden olan kaçış oyunları sadece ülkemizde değil bütün dünyada yoğun ilgi görüyor. Zaten kaçış oyunu sever turistler gelip bir şekilde Escapist’i buluyor, fakat mevzu daha kaçış oyunlarını ne kadar sevdiklerini bilmeyen insanlar. E tabi ülkemizde olan insanlara bir şekilde ulaşıyoruz. Yurt dışındaki insanlara da ulaşmak için kanallarımız olsa da, orada iş birazda turistleri karşılayan insanlara düşüyor. Yani sizlere.  Sizler de şimdi sorabilirsiniz, turistleri neden oraya getirelim ? diye.

Escapist genel olarak turisti bol bir yer fakat burayı genelde kendi kendine gelen turistler buluyor ve çok memnun çıkıyorlar. Kaçış oyunu anlamında zorluk seviyemiz genel standart kaçış oyunlarının biraz üzerinde olduğu için bulmacalarımız beğeniliyor. Dekorasyon dediğiniz zaman zaten akan sular durur. Gelin bir Salgın oyunumuzun laboratuvarını bir gezin, Metruktaki köy evinde bir akşam yemeğine gelin, Kutsal Hazine’de piramitlerin içerisinde çılgın bir yolculuğa çıkın.

Eğer bu da yetmedi ise işte sizeturistler tarafından  tripadvisor sayfamıza yapılan bazı yorumlar.

“Amazing experience, a must for all!”  5/5

Escapist offers a unique, incredible experience in all of its games. I have been to 3 of their 6 games in total, and all of them were rewarding, very engaging and enjoyable! Solving a riddle or completing a task really really makes you feel good!!! And the designs of the rooms are very well-thought. The crew is incredibly approachable and helpful, and take your time if you are lucky as us to chat with the awesome game designer – the one making the most difficult but fun games – who is sometimes there on the spot!! Escapist is a must-to-visit, and believe me, you won’t regret it!

“Played all Rooms (Story)” 5/5

“First time visit “ 5/5

“Escape “ 5/5

Gerisine siz karar verin 🙂

Beyaz Yaka Gerçek Kaçış Oyunları İş Yeri Şirket

Beyaz Yakalılar İçin En Uygun Kaçış Oyunları

Savaşçılar : Bana bir kılıç verin atın beni meydana. Balıkçılar : Bana bir olta verin atın beni sulara. Güvenlikler: Bana arıza çıkaran bi adam verin bi de arkanızı dönün. Atlar: Bana koşabileceğim geniş geniş kırlar verin etliye sütlüye de çok karışmayın bir de adam olun canımı yiyin. Beyaz Yakalılar: Bana bir hikaye verin, sonra atın beni bulmacalarla dolu bir odaya.

Önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi, beyaz yakalılar kaçış oyunu oynamalı çünkü beyaz yakalılar ile kaçış oyunları girifttir arkadaşlar. Beyaz yakalıların hayatı kişi oynamak istediğinde bu oyunları destekler, bu oyunlarda beyaz yakalının hayatını destekler. Çünkü hayatını düşünerek kazanan bi insan bu oyunlarda yüzde seksen ihtimalle iyi olacaktır.

Tabi beyaz yakalılar kaçış oynamalı diyoruz ama kaçış oyunu tek çeşit değilki. Fiziksel aktivitesi bol olan var ,  korkusu adrenalini bol olan var , psikolojik gerilimi var. Var yani baya. Genel olarak kaçış oyunu konsepti zeka oyunları ile çevrili olduğundan evet kaçış oyunları beyaz yakalılar için fazlası ile uygundur fakat hepsi olmayabilir.

Beyaz yakalılara en uygun oyunalr tabiki bulmacaları zor olan oyunlar olacaktır. Fiziksel aktivitenin minimumda fakat zihinsel aktivitenin maksimumda olacağı oyunlardan bahsediyorum yani. Bu oyunlar bizim özellikle sadece deneyimli grupla önerdiğimiz zor oyunlardır. Deneyimli grupların bile çıkamadığı olmuştur. Bu zor oyunlarda hem sözel hem sayısal yeteneğiniz, hem görsel hem düşünsel sisteminiz, araştırma yetiniz, farklı bakış a.ılarından yaklaşabilme yetiniz, problem çözücülüğünüz gibi bir çok özelliğiniz kullanılıyor ve sınanıyor.

İşte bu yüzden beyaz yakalılara en uygun kaçış oyunlarımızı şöyle düşündük;

Ahmet Ümit’in zihin koridorlarında dolaşarak, Agatha Christie için saklanmış olan, o dünyaca ünlü “Agatha’nın Anahtarı“nı bulabilir misiniz? veya 1796 yılının İngiltere’sindeki gizemli bir çatı katında bir ışık alimi tarafından dikkatlice saklanmış 6 kadim ışık taşının peşine düşmeye ne dersiniz? Ya da kadim Mısır uygarlığının eseri, Keops Piramitlerinin derinliklerinde “Kutsal Hazine“lerden faydalanarak dünyayı kurtaracak bir bilim kurgunun kahramanı mı olmayı tercih ederdiniz ? Karar sizin, size unutulmaz bir deneyim yaşatmak ise bizim işimiz 🙂