Genel

ESCAPIST VR

Sanal Gerçeklik Deneyimi Artık Escapist Kaçış Oyunları Merkezimiz’de …

Trump AVM’de bulunan Escapist Kaçış Oyunları Merkezimiz’de kurulan VR oyun alanında 3D görselleştirme çözümleriyle kendinizi farklı bir dünyanın içinde hissedecek, görsel, işitsel ve dokunsal duyularınıza hitap eden detaylarla heyecanlı ve eğlenceli deneyimler yaşabilirsiniz.

VR Ekipman Özellikleri

Hayal ettiğiniz dünyaya son teknoloji ekipmanla sanal gerçeklik oyunlarıyla adım atın.

Son teknoloji tasarımı olan HTC Vive Pro ekran ; çift amoled 3,5 diyagonal, çözünürlük ;göz başına 1440×1600 piksel (birleştirilmiş 2880×1600 piksel) yenileme hızı ; 90 Hz , FOV görüş alanı ; 110°ses; yüksek çözünürlük sertifikalı başlık ile metinler daha keskin, görseller daha net görünüyor.

HTC aynı zamanda geliştiricilerin erişebileceği çift mikrofon ve ön yüze iki adet kamera ekledi. Bu sayede uygulamaların hassasiyeti artıyor. Kamera yardımıyla Mixed Reality (MR) içerikleri oluşturuluyor.

Oyun Türleri

Farklı oyun türleri ile macera, korku, aksiyon harika deneyimler sizleri bekliyor.

Kendinizi Orta Çağ dönemin’de bulacağınız yaratıkların kaleye girmelerini engellemek için ok atarak  müthiş bir deneyim yaşayabilir ya da yükseklik korkunuzla mücadele edeceğiniz uçma deneyimi vb. gibi oyunlarla keyifli deneyimler yaşayabilirsiniz.

VR oyunu ile tüm oyunların gerçekliğiyle etkileyici deneyimler sizlerle.

İster tek başına ister bir arkadaşınla bambaşka bir dünyaya adım atabilirsiniz.

Escapist Kaçış Oyunları Merkezi’mizdeki VR oyunlarımızı ve oyunları incelemek için tıklayınız.

VR KURUMSAL

Kurumsal organizasyonlarınız kapsamında VR oyununu istenilen mekana kurup farklı konseptler tasarlayabiliriz. Kurum içi etkinliklerinizde sizlerden almış olduğumuz briefe istinaden gerçek deneyimlerle, sanal dünyayı birleştirerek heyecanlı ve keyifli organizasyonlar gerçekleştirebiliriz. Şirket etkinliklerinizde ekip içi iletişim becerinizi geliştirebilir, yoğun iş temposundan sanal dünyaya adım atarak uzaklaşabilirsiniz.

VR deneyiminin Escapist Zone kurulabilir modüler oyunumuza entegre edildiği etkinliğimizi incelemek için tıklayınız.

Genel

Ölümcül Labirent (Escape Room) Escapist’te

Ölümcül Labirent (Escape Room)

Yeni Vizyona Giren Ölümcül Labirent (Escape Room) Film Heyecanını 15 Şubat’a Kadar Escapist’te Yaşa!

Birbirinden farklı projelere ev sahipliği yapan Escapist Kaçış Oyunları Merkezi bu kez Warner Bros ortaklığıyla Ölümcül Labirent film ‘i gerçek kaçış oyunu deneyimine dönüştürüyor. Ölümcül Labirent (Escape Room) filmi 31 Ocak tarihi itibariyle ülkemizde vizyona girdi. Gala gününden itibaren Escapist’te kaçış oyunu konsepti ile deneyimlenen oyun sinema ve oyun severleri buluşturuyor.

Ölümcül Labirent filminin konusuna bakacak olursak kaçış odasından kurtulmaya çalışan altı yabancının hikayesini konu ediyor. 6 kişinin hayatı, kendilerine gönderilen bir postadan sonra bambaşka bir hal alır. Birbirini tanımayan altı yabancıya, bir kaçış odasının giriş biletleri gelir. Üstelik büyük bir ödül de vardır.

Bu kurgu sizlere de bir yerden tanıdık geldi mi ? Evet, Escapist Kaçış Oyunları Merkezinde de sizleri birbirinden farklı kurguya sahip 6 kaçış odasında 60 dakikalık bir maceraya davet ediyoruz. 6 farklı kaçış odamızdan biri olan Agatha’nın Anahtarı oyunumuza Ölümcül Labirent filmi ile bağlantılı ipuçları ve eşyalar koyduk. Denemeyenler için Agatha’nın Anahtarı kaçış oyunumuzu denemenin tam da zamanı.

Neden Kaçış Oyunu Oynamalıyz ?

Soğuk havalarda oldukça daralan outdoor aktivite alanımızı klişeleşmiş etkinliklerden kurtarmak için mesela. Saatlerce bir kafede oturup dostlarla sohbet etmek güzel olabilir ama konuşacak benzersiz bir deneyim de harika olmaz mıydı ? Kaçış oyunu bizleri başka bir dünyaya doğru götürürken aynı zamanda bir çok kazanım sağlıyor. Örneğin kurumsal müşterilerimiz için macera, polisiye, gizem, korku ve gerilim temalarındaki 6 farklı oyunda çalışanlar, takım çalışması, ekip içi iletişim, analitik düşünme, problem çözme, yaratıcılık, zaman yönetimi gözlem ve motivasyon becerilerini sergileyip, geliştiriyorlar. Sizler de Escapist Kaçış Oyunları merkezine gelip bu gibi yeteneklerinizle ekibinizin odadan kaçış macerasına destek olabilirsiniz. Hem kaliteli zaman geçirip hem de doyasıya eğlenebilirsiniz.

Ölümcül Labirent’i Kimler Oynamalı ?

Ölümcül Labirent konsepti Agatha’nın Anahtarı oyunumuzun filmden özel olarak uyarlanan içerikler yerleştirilmiş versiyonudur. Oyunumuzu daha önce deneyimlemiş olan ziyaretçilerimizin için pek değişiklik olmamakla birlikte henüz Agatha’nın Anahtarını oynamamış sinema sever ziyaretçilerimiz film içeriği yerleştirilmiş bu versiyonu kaçırmamalı. 15 Şubat’a kadar deneyimleyebileceğiniz bu özel versiyon ve diğer tüm oyunlarımız için web sitemizden ücretsiz rezervasyon yaptırabilir ve aklınıza takılan tüm sorular için bizi arayabilirsiniz.

 

www.escapist.com.tr

0(212) 272 71 50

 

Genel

Marka Deneyimi Etkinlikleri

Marka Deneyimi Nike React Lansmanı

Bazı markalar vardır ve bu markaların kendilerinden daha iyi rakipleri olsa bile gönlümüz başka markayı satın almaya gitmez. Çünkü bize sunulan marka deneyimini öylesine içselleştirmişizdir ki markayla bağ kurmuşuzdur. İçselleştirdiğimiz bu marka deneyimi beş duyumuza ve daha fazlasına hitap eden her şeyi kapsar.

Marka deneyimi bir çok markanın pazarlama stratejilerinde hızla yükselen bir trend haline geldi. Çünkü başarılı bir marka deneyimi müşterinin markayla bağ kurmasında en etkili yöntemlerden biri. Deneyimsel pazarlama adı altında hedef kitleyi, yeni ürünle ve hizmetle buluşturabileceğiniz marka deneyimi etkinlikleri, markayı sadık müşteri portföyü olan bir kurum haline getiriyor. Hedef kitle, bir markanın yeni ürün, hizmet veya teknolojisiyle deneyim odaklı bir etkinlikle tanıştığında, o markanın değerleri ve ürün faydalarını en etkili ve eğlenceli biçimde algılamış olur.

Günlük hayatta pek çok markadan mesajlar alan müşteri için bu deneyimsel yaklaşım markayla bağını kuvvetlendiriyor.

Marka Pazarlamasında Oyun Deneyimi

Kurumsal markanızın bütünleşik pazarlama faaliyetleri arasında yer alan PR, tüketici kampanyası, ürün lansmanı vb. kapsamında yaratıcı ve orijinal fikirli kurumsal etkinlikler için Escapist olarak tamamen marka değerlerinizi yansıtan bir deneyim tasarlıyoruz. Etkinliklerde markanın hedef kitlesine yönelik gerçek hayat oyun deneyimi ile değerlerinizi kalıcı hale getiriyoruz. Son dönemde gençler ve profesyoneller, hayatı dijital yaşarken, eğlenceli, heyecanlı, zekice tasarlanmış, fiziksel ve mental bulmacalarla dolu gerçek oyun deneyimlerinden büyük keyif alıyorlar. Böylece hem hedef kitle mutlu ediliyor hem de marka değerlerine istenilen sadakat kazandırılıyor.

Escapist, markaların Lansman, PR/Influencer Aktivitesi, Kaçış Odası Marka Yerleştirme gibi pazarlama aktiviteleri için etkinliğe özel tasarladığı oyun deneyimleriyle hizmet veriyor.  Oyunların tasarım, üretim ve operasyonuyla beraber istendiğinde tüm etkinliği yöneterek yaratıcı, özgün ve etkileşimi yüksek deneyimler yaratıyor. Tüm bunların yanı sıra oyunlar sırasında çıkan görsel ve hikayesel içeriğin sosyal medyada doğru bir strateji ile kullanılmasıyla istenilen mesajın geniş kitlelere yayılması da sağlanmış oluyor.

Sizler de hedef kitlenize özel marka deneyimi tasarlamak ve fark yaratan etkinlikler gerçekleştirmek istiyorsanız 0212 272 0 372 (ESC) no’lu telefondan bizi arayabilir ya da e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Marka Deneyimi ile ilgili örnek etkinliklerimiz için aşağıdaki linklere tıklayabilir, daha fazla bilgi için www.escapistevent.com.tr sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Beyaz Yaka Genel

Ace of Mice 2018 Kazananı Escapist

Ace Of Mice Ödül Töreni

Bu yıl 6.sı yapılan kongre, toplantı, etkinlik sektörünün buluşmasına ev sahipliği yapan Ace of Mice Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri Etkinlikler, Etkinlik/Toplantı Yönetim Firmaları ve Proje Uygulamaları olmak üzere 3 ana başlıkta 27 kategoride değerlendirildi.  MICE endüstrisine büyük farkındalık kazandıran ‘ACE of M.I.C.E. Awards’ bir kez daha sektörün nabzını tuttu. Türk Telekom Ana sponsorluğunda 26 Mart’ta Uniq Hall’de gerçekleşti. Sektörün en iyilerini buluşturan gecede “En İyi Incentive Etkinliği” kategorisinde aday gösterilen Escapist, ödülünü ünlü sanatçı Gülben Ergen’in elinden aldı.

 

Ace Of Mice En İyi Incentive Etkinlik

Ace of Mice En iyi Etkinlik ödülünü kazanan oyunumuz Kehanet, Garanti Emeklilik’in Lider Benim Zirvesi’ne katılan 120 kişilik orta ve üst kademe yöneticileri için Santralİstanbul Enerji Müzesi’nde özel tasarlanmış bir oyun etkinliği gerçekleştirildi.
Escapist tarafından senaryo ve kurgusu tasarlanan, üretilen ve operasyonu gerçekleştirilen ‘Kehanet’ isimli oyun deneyiminde oyuncular ekipler halinde fiziksel ve mental bulmacaları çözerek ortak bir hedefe ulaşmaya çalıştılar. Katılımcılar, bulmacaları çözerken Lider Benim Zirvesi’nde edindikleri bilgi ve yöntemleri kullandılar, verilmek istenen mesajları doğrudan deneyimleyerek; liderlik, takım çalışması, ekip içi iletişim ve motivasyon yeteneklerini geliştirme imkanına sahip oldular.

Garanti Emeklilik İnsan Kaynakları biriminin verdiği brief doğrultusunda gerçekleştirilen oyunda  mekan, tasarım, ses-müzik, prodüksiyon, cast ekibi, kostüm ve aksesuar gibi detaylar dahil edilerek planlanan ve tasarlanan oyunda distopik bir dünya yaratıldı. Yaratılan bu distopik dünyada 120 kişi 12 gruba bölünerek oynatıldı

Briefe Özgü Senaryo, Benzersiz Deneyim

Garanti Emeklilik "Kehanet"
Garanti Emeklilik “Kehanet”

Peki neydi Ace of Mice En İyi Incentive Etkinlik ödülünü almamızı sağlayan senaryo, dünyada korkunç olaylar oluyordu, 56 yaşından büyük insanlar hipnoz odalarında hapsediliyor ve öldürülüyordu. Derken ansızın yeşil bir yonca belirdi. Bu yoncayı temsilen oluşan Yonca Birlikleri liderlik becerilerini kullanarak, bir enerji ortaya çıkarmayı ve dünyayı kurtarmayı amaçlıyordu. Takım çalışması ve Yonca Birlikleri Başkanının yönlendirmesiyle dünyaya bir umut ışığı çıkaran Yonca Birlikleri Santral Enerji Müzesinde ortaya çıkardıkları enerjiyle dünyanın kaderini değiştiriyordu. 120 Kişilik lider kadrosu ile Garanti Emekliliğin üst düzey çalışanları sinemografik bir ortamda harika bir deneyim elde etti. Son olarak Yonca Birlikleri Başkanı, Garanti Emekliliğin CEO’su , takım arkadaşlarına konuşma yaparak onları tebrik etti.

 

Eğlence lansman etkinliği marka oyun deneyimi Nike React

Nike React Oyun Deneyimi ile Teknolojiyi Keşfettiler

Nike React Lansmanı Santral İstanbul’da Escapist tarafından hazırlanan özel senaryolu bir kaçış oyunu ile gerçekleştirildi. Nike React oyun deneyimi içinde spor dünyasından misafirler dünyayı kurtarmakla görevlendirildiler. Oyuncular, Nike tarafından geliştirilen React teknolojisi ile oyun heyecanı içinde yaşadıkları deneyimle tanıştılar. React teknolojisinin özelliklerinden faydalanarak çeşitli zorlu görevleri tamamladılar ve dünyanın yeniden dönmesini sağladılar.

Dünyayı Kurtaran Ayakkabı Teknolojisi

Escapist ekibinin yeni Nike React reklamı üzerine senaryolaştırıp, kurguladığı Nike React oyun deneyiminde bilim insanları dünyayı kurtaracak bir formül arıyorlar. Yumuşak, esnek, hafif ve dayanıklı bir köpük taban formülü olan Nike React ile koşan insanlar, tüm bu özelliklerin birleşmesiyle ortaya bir enerji çıkarıyor ve dünya kurtarıyor.

“Dünyanın dönme hareketi yavaşlamaya başlamıştı. Tam da bu günlerde Nike şirketinin geliştirdiği React projesi insanlığa umut oldu. İnsanlık geleceği için koşacaktı. Nike React üssüne her kıtadan temsilciler davet edildi. Bilim insanlarının geliştirdiği dayanıklı, yumuşak, hafif ve en önemlisi %13 enerji tasarrufu sağlayan ayakkabılar temsilcilere tanıtıldı. Tüm dünya insanları doğudan batıya doğru bir umut için koşacaklar ve dünyayı döndürmek için gerekli enerjiyi yaratacaklardı. Son aşama olarak temsilciler Nike React Üssündeki testlerden başarı ile geçmeli ve insanlığın beklediği ‘’Instant Go’’ sinyalini tüm dünyaya duyurmalıydı.”

Kaçış Deneyimi ile Nike React Lansmanı

Nike React Lansmanı Kaçış Oyunu Etkinliği
Nike React Lansmanı Kaçış Oyunu Etkinliğinde Influencerlar dünyayı kurtaracak enerjiyi açığa çıkardı!

Nike React Kaçış Oyunu etkinliği için marka kurumsalı üzerine görsel tasarımları yapan Escapist, parkurun içindeki oyunları da Nike React ‘ın özelliklerine göre tasarladı. Altı farklı kıtayı temsilen oluşturulan altı takım, Afrika, Avustralya, Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Kuzey Amerika, Santral İstanbul’un kontrol odasında toplandı. Dünyanın yüz yüze kaldığı problem ve Nike React ile koşan sporcuların dünyayı nasıl kurtarabileceği anlatıldı. Ardından takımlar kendilerine eşlik eden Bilim İnsanları ile birlikte parkurlara alındı. Adrenalinin bir saniye bile düşmediği oyun sırasında katılımcılar, ayak basınç testi, yumuşak alan deneyimi ve dayanıklılık gibi Nike React’in özelliklerini birebir deneyimleyecekleri özel etaplardan geçti. Her bir etapta ipuçlarını takip ederek özel tasarlanan bulmacaları çözen ekipler finale kadar geldiler ve son görevlerini hep beraber yerine getirerek dünyayı kurtaracak enerjiyi çıkarmak üzere tüm kıta insanlarına mesaj yolladılar.

Etkinlik videosu:

 

 

Diğer Blog Yazılarımız İçin:

 

Beyaz Yaka Eğlence kahve dünyası Oyunlar

Kahve Dünyası Yeni Ürün Lansmanı

Kahve Dünyası

Kahve Dünyası yeni çıkardığı el yapımı fındık kremasını Escapist tarafından hazırlanan oyunla ana fabrikasında duyurdu. Influencerların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte fındık kremasının üretim süreci deneyimlendi. 3-6 kişiden oluşan 4 ekibin katılacağı şekilde tasarlanan parkurda katılımcılar el yapımı kahve kremasının kaliteli içeriği, katkısız doğal malzemeleriyle birlikte kısa raf ömrüne sahip olması gibi birçok faydayı, takipçileriyle oyun sırasında canlı içerik olarak paylaştılar. Lansman süresince tasarlanan özel senaryo’ya göre yarışan ekipler eğlence ile lezzetin iç içe geçtiği bir  deneyim elde ettiler.

Escapist’ten Kahve Dünyası ‘nın Yeni Ürününe Özel Etkinlik

Kahve Dünyası etkinlik koordinatörlerinin verdiği briefe istinaden yaklaşık üç hafta yoğun tempo ile özel senaryo yazan ve oyunun üretimini yapan ekibimiz, bir gece öncesinden oyunu kurdu ve ertesi sabah oynamaya hazır halde getirdi. Sabah işe geldiklerinde yeni lezzetlerini oyun parkuruna yerleşmiş olarak gören şeflerin heyecanı gözlerinden okunuyordu.

Oyun Başlasın!

Oyuna katılacak olan influencerlar ile önce oyunun senaryosu ve briefi paylaşıldı.

 “Yıllarını insanları mutlu etmeye adamış bir şef ve yardımcıları her gün yeni tarifler yeni reçeteler yaratır, insanlara denetirmiş. Şefin amacı bugüne kadar ulaşılmamış bir lezzet yaratmakmış. Yıllarca yaptığı araştırmalar sonucunda bu kusursuz lezzete ulaşmış: El Yapımı Fındık Kreması! Ama bu fındık kremasını kimseyle paylaşamadan sırra kadem basmış. Kremalar dev bir sandık içinde kilitli kalmış. “

 Oyunun hikayesi anlatıldıktan sonra profesyonel game masterlarımızın yönlendirmesiyle oyun başladı. Dört farklı takımın oynayabileceği şekilde kurgulanan oyun, dört anahtarın bulunacağı sandıkların açılmasıyla devam etti. Tüm takımların anahtara ulaşması ile otomatik olarak açılan sandıkların içerisinde Kahve Dünyası el yapımı fındık kremaları çıktı. Oyunu tamamlayan katılımcılar alkışlar içinde Kahve Dünya ‘sının yeni fındık kremasının tadına baktılar.

Kahve Dünyası
Kahve Dünyası Fındık Kreması Lansmanı

Daha önce de bir çok kurumsal şirkete hizmet vermiş olan Escapist tamamen sizlerin verdiği bilgilerle etkinliğinize ve şirketinize özel oyunlar tasarlıyor. Sizlerde şirketleriniz için özel günlerde, lansmanlarda, motivasyon etkinliklerinde daha yaratıcı fikirlerle karşılaşmak istiyorsanız sitemizden Kurumsal Firmalar için yaptığımız etkinliklere bakabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz 😊

Web sitemiz:

www.escapist.com.tr

t. 0212 272 71 50

Diğer Marka Pazarlama Etkiniklerimiz İçin:

 

Eğlence Genel Korku Evi Oyunlar sevgililer günü

Sevgililer Günü= Macera Günü

Sevgililer Günü

Hayatınızdaki en değerli insana unutulmaz bir sevgililer günü yaşatmak ister misiniz? Oyuncak peluşlardan, kıpkırmızı dizayn edilmiş paketlerden, herkeste gördüğünüz hediyeleri sevgilinize hediye etmekten sıkıldınız mı ?  Eğer öyleyse haklısınız, sizi anlıyoruz çünkü bizde sıkıldık. Bu yüzden siz çok kıymetli kaçış odası severlere güzel önerilerle geldik bu hafta. Sevgililer günü hediyesi olarak bir saat boyunca dışarıdaki bütün herşeyden kurtulup, macera dolu bir gün geçirmek istemez misiniz? O zaman buyrun Escapist’e 😊

Birçok evlilik teklifine de ev sahipliği yapan, özel günlerinizde en yakın dostunuz olan kaçış oyunları merkezimizde 6 farklı oyun sizleri bekliyor.

Sevgililer Günü ‘nüz 6 Farklı Kaçış Odası İle Taçlansın

Agatha’nın Anahtarı

Polisiye, gizem, tarihi atmosferlere bayılan bir sevgiliniz varsa eğer bu oyun tam sizlere göre. Birlikte nostalji dolu bir atmosferin içinde bakalım Agatha’nın Anahtarını bulup odadan kaçabilecek misiniz ? Hiç unutmayacağınız bu deneyim için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Metruk

Çift olarak korku hikayelerine bayılıyor ve yanyana olduğumuzda bizi hiçbir güç korkutamaz mı diyorsunuz? O zaman Metruk tam sizlere göre. Tansiyonun bir dakika bile düşmediği bu oyunda eminiz ki en unutulmaz sevgililer gününü geçireceksiniz.

1796

En kahraman sevgili sizinki mi? 1796 yılına geri dönüp yalnızca ikiniz dünyayı kurtarmak ister misiniz? Yalnızca sizin kahraman olduğunuz bu özel günde iliklerinize kadar tarih dolup, bulmaca çözmek istiyorsanız 1796 sizin için en ideal sevgililer günü hediyesi.

sevgililer günü

Salgın

Gerçek bir zombi görmek ister misiniz? Türkiye’nin ilk SGK’lı zombisiyle tanışabileceğiniz ve tüylerinizi diken diken edecek bu deneyime hazır mısınız? O zaman sizleri Salgın’a buyur etmek isteriz. Ancak şimdiden uyaralım bu oyunda romantizm unsurunuz gerilim ve zombi 😊

Kutsal Hazine

Escapist Kaçış Oyunları Merkezi’nin en geniş kapasiteli odası Kutsal Hazine sevgiliniz, kankanız ve onun sevgilisiyle oynayabileceğiniz mükemmel bir oyun. Mısır Piramitlerinin içindesiniz, hem sevgiliniz hem kankanız yanınızda e daha ne olsun. Çifte sürpriz için bu harika oyun sevgililer gününüz için biçilmiş kaftan.

 

Siccin

Geldik son tavsiyemiz ve en yeni oyunumuz Siccin’e. Gerçek korku filmi deneyimi elde etmek isteyenlerin parmaklarını görelim önce. Evet bu sizin korku filmlerine bayılan, heyecan müptelası sevgiliniz için birebir. Birlikte yapmayı en sevdiğiniz şeylerden biri sinema da korku filmi izlemekse bu en heyecan dolu ve en sevdiğiniz sevgililer günü olacak.

Diğer blog yazılarımız için:

Rezervasyonlar için web sitemiz:

www.escapist.com.tr

Yok ben bir sesinizi duyayım diyorsanız da:

t. 0212 572 71 50

 

eğitim Eğlence İş Yeri Şirket

Edutainment ve Gamification Nedir ?

Kehanet

Edutainment ve Gamification: Hem Öğren Hem Eğlen

Her sabah sıcacık yatağımızdan kalkıp hayatımızın en önemli parçalarından biri olan işimize geliyor, uzun

Nova Nordisk
Escapist Kaçış Oyunları Merkezi Özel Senaryolu Oyunlar Takım Çalışması

zamanlarımızı burada geçiriyor ve de kendimizi burada gerçekleştiriyoruz. Plazalar, toplantı salonları, ofisimiz artık ikinci evimiz. E hal böyleyken burada geçirdiğimiz zamanı hem verimli hem de eğlenceli geçirmek istiyoruz. Verimli çalışmanın en büyük ilacı şüphesiz ki motivasyon. Haliyle motivasyona ihtiyacımız var. Üstelik eğlenerek yaptığımız her şeyle daha motive oluyor, o işle ilgili elimizden gelenin en iyisini yapmış olmuyor aynı zamanda kaliteli zaman geçiriyoruz. Tam da bu süreçleri tanımlayan Edutainment ve Gamification kavramlarını iş yaşamlarımızda daha sık duyar hale geldik. Edutainment, eğitim ve eğlence ( education and entertainment) kavramlarının birleştiği bir olgu. Çalışanların sıkıcı eğitimlere tabi tutulmadığı, bunun yerine eğlenceli bir öğrenme süreci yaratılması olarak açıklanabilir. Peki bu süreci hep birlikte nasıl yaratabiliriz buyrun beraber inceleyelim.

Eğitici ve Yaratıcı Konsept

Escapist Kaçış Oyunları Merkezi kurulduğu günden bugüne kadar Trump AVM’deki Edutainment ve Gamification kavramlarına uygun 6 farklı oyununun yanında kurumsal şirketlere yaratıcı ve öğretici konsept’te tasarladığı oyunlar ile de hizmet vermeye devam ediyor. Etkinliğinize özel briefler doğrultusunda tasarlanan oyunlar, yalnızca sizlere ve çalışanlarınıza özgü bir aktivite olarak hem kurum içi iletişiminizi güçlendiriyor hem de marka değerinize önemli bir katkı sağlıyor. Çalışanlarınıza vermek istediğiniz mesajların entegre edildiği oyunlarla eğitimleri daha verimli hale getirebiliyorsunuz. Edutainment kavramını en güzel şekliyle tecrübe etmek istiyorsanız bizlere ulabilirsiniz 😊

Edutainment ve Gamification takım çalışması

Oyunlaştırma

Yani Gamification, günümüzde eğlenmenin en popüler yöntemi şüphesiz ki oyunlar. İnsanlar mobil bir oyunu milyonlarca kez indiriyor ve boş zamanlarının çoğunu bunlarla geçiriyor. Oyunların bu kadar çok rağbet görmesinin

kökeninde aslında çocukluğumuz yatıyor. Hepimiz büyüme sürecimize baktığımızda öğrendiğimiz çoğu şeyi oyunlaştırma yoluyla içselleştiriyoruz. Farklı olaylara göre farklı kahramanlar olmamız bizleri toplumsal rollerimize de daha iyi hazırlıyor. Çalışma yaşamına hazırlığımız daha bu yaşlarda başlıyor. Kurumsal hayatımıza başladığımızda da bu oyunlaştırma yöntemiyle aldığımız eğitimler çalışma yaşamındaki sorunları çözmemize yardımcı oluyor. Saatlerce anlatılan bilgilerden, hikayelerden ziyade “deneyim” elde etmek öğrenmeyi kolaylaştırıyor. İşte bu sebeptendir ki siz profesyonellere yardım edebileceğimizi düşünüyoruz. Escapist Kaçış Oyunları Merkezi Trump Towers da bulunan 6 farklı senaryo ile kurgulanmış oyunlarının dışında markanıza özel tasarlanmış oyunlar hazırlıyor. İstediğiniz mekanda, vereceğiniz briefler doğrultusunda sizlerde çalışanlarınızın keyif aldığı bir eğitim organize edebilir, verimliliği arttırabilirsiniz.

Kurumsal hizmetlerimiz için bize daima mail ve telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Web sitemiz için:

www.escapist.com.tr

0212 272 71 50

Genel

Sömestr İçin Tavsiyeler

Sömestr: En Sevdiğimiz Mola

Bir dönem boyunca çalıştın, çabaladın. Ödevler , vizeler , finaller derken o beklediğin huzur dolu bol dinlenmeli ve eğlenmeli sömestr tatili geldi. Vakit kütüphanede çürüttüğün dirseklerin acısını çıkarma vakti. Sende daha önce hiç tanık olmadığın denli bir eğlenceye dahil olmak istemez misin ?

Escapist Kaçış Oyunları Merkezi sömestr tatilinde sevdiklerinizle deneyimleyebileceğiniz 6 farklı kaçış odası seçeneği sunuyor.  Gelin bu kaçış odalarını hep birlikte tanıyalım.

Escapist Kaçış Oyunları Merkezinde Sizi Neler Bekliyor ?

SALGIN

Arkadaşlarınla zombie dizilerine dair teoriler mi üretiyorsun ? Gerilim filmleri senin en sevdiğin tür mü ? Peki kendin bu heyecanlı atmosferin içinde yer alıp kahraman olmak ister misin ? Tüm bu sorulara cevabın evet ise Salgın tam sana ve arkadaşlarına göre. Ekibini kur Escapist’e koş!

 

1796

Dünya’nın kaderinin senin ellerinde olduğunu hayal edebiliyor musun ? Bir bilim insanının odasının içini merak ettin mi hiç ? 1796 seni bu dünyaya davet ediyor. 18. Yüzyılda bir bilim adamının dünyasına konuk oluyor ve sana verdiği ipuçları ile dünyayı kurtarmaya çalışıyorsun. Müthiş tarih kokan bu atmosferde kendini hiç olmadığı kadar iyi hissedeceksin.

 

AGATHA’NIN ANAHTARI

Agatha Cristie ve Ahmet Ümit polisiye dünyasının iki dev ismi. Ahmet Ümit’in “Agatha’nın Anahtarı” adlı hikayesinden uyarladığı oyunumuz, tam da polisiye severlere göre bir sömestr tatili aktivitesi. Kimsenin çözemediği sırları ben çözerim diyorsanız sizleri Escapist’e bekliyoruz.

 

METRUK

Sömestr tatilinde yaşanabilecek en heyecanlı anlardan biri, eski ıssız bir köy evinde geçireceğiniz zamanlar olabilir. Hem mental bulmacaları çözmeye, hem de bu korku dolu atmosferde sakin kalmaya çalışacaksın. Bu korku dolu atmosfer için Escapist Kaçış Oyunları Merkezinin yolunu tutman yeterli !

 

KUTSAL HAZİNE

Dünyanın en gizemli ve en görülesi mekanları listesini yapsak şüphesiz en başta Mısır Piramitleri gelir. Bizde isteriz oraları gezip görmeni ancak gidemiyorsan da üzülme çünkü Escapist Kutsal Hazine oyunu ile seni Mısır Piramitleri’nin sırlarını çözmeye davet ediyor. Bu davete sessiz kalamıyorsan web sitemizden online rezervasyon yapabilirsin 😊

SİCCİN

Korku filmi Siccin’i duymayanınız kalmadı sanırım. Türkiyenin en çok izlenen korku filmini siz korku müptelaları için aldık oyun yaptık. Oyun yaptık dediysek hafife almayın sakın. Siccinde geçireceğiniz 60 dakikalık zaman dilimi Somestr’da yaşayacağınız en heyecan dolu anlar olacak.

Escapist Kaçış Oyunları Merkezi her zaman olduğu gibi sömestr tatili boyunca da sizlere eğlencenin en güzel halini yaşatacak. Üstelik aynı gün için 2. Oyuna %50 indirim, 2 oyun oynayana da 3. Oyun bedava ! E daha ne olsun 😊

 

Sizde doyasıya eğlenmek istiyorsanız, web sitemizden online rezervasyon yapabilir ya da bizleri arayabilirsiniz !

 

 

Eğlence

Yeniyıl Hedefleri ve Escapist

Yeniyıl Hedefleri: Yaratıcı Ol, Odaklan, Eğlen

Herkese yeniden merhaba, 2018’in adım adım yaklaştığı bu soğuk günlerde her birimiz yeniyıl hedefleri belirliyor ve planlar yapıyoruz. Kimini bitmeyen sınavları düşündürüyor, kimini ise rutin çalışma hayatı. Ancak eminim ki her birimizin ortak yeniyıl hedefleri ; arkadaşlarla daha çok vakit geçirmek, daha çok eğlenmek ve tabiki 2017 de yapamadıklarımızı yapmak. Motivasyonumuzu daimi  kılan da farklı deneyimler elde etmek. Neden sizlerde deneyimlerle dolu yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamayasınız ? Escapist Kaçış Oyunları Merkezi yeniyılda da sizlere eğlenirken öğrenebileceğiniz, korkularınızı yenebileceğiniz ve motivasyonunuzu güçlendireceğiniz oyunlar sunmaya devam ediyor.

En Yaratıcı Haftasonu!

Yeniyıl hedefleriniz içerisinde daha kaliteli zaman geçirmek varsa, Escapist 6 farklı kaçış odası teması ile sizlere eşsiz bir deneyim sağlayabilir. Macera oyunları: 1796, Kutsal Hazine, Agatha’nın Anahtarı kendinizi bir filmin içinde hissettirecek ve tarihi dokusuyla sizleri büyüleyecek. (Edebiyat severlere ayrıca duyurulur ki Agatha’nın Anahtarı adlı kaçış oyunumuzun senaryosu Türkiye’nin en iyi polisiye roman yazarlarında Ahmet Ümit’e ait. ) Korku oyunlarımız: Siccin, Metruk ve Salgın’da ise adrenalin seviyeleriniz bir saniye bile düşmeyecek. Tansiyonunun hep maksimum seviyede olacağı bu oyunlarda arkadaşlarınızla geçireceğiniz en eğlenceli zamanlar olabilir.

Kurumsal Motivasyon

Escapist Kaçış Oyunları Merkezinde bireysel gruplarınızla oynayabileceğiniz gibi kurumsal hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Ekip arkadaşlarınızla iş stresinizi atabilir, kurum içi iletişiminizi arttırabilir ve doyasıya eğlenebilirsiniz. Yine dilerseniz Escapist’in 200 metrekarelik lounge alanında lezzetli catering hizmetimizden faydalanabilir, yaratıcı fotoğraflar çektirip keyifli anılar biriktirebilirsiniz. Ekip ruhunu doyasıya yaşamak, beraber yepyeni ve bambaşka maceraların içine atılmak istiyorsanız 6 tane kaçış odamız ve güler yüzlü ekibimizle sizleri burada ağarlamaktan mutluluk duyacağız. İlaveten dilerseniz kurum içi iletişim aktiviteleriniz ve işyeriniz için özel olan her günde Escapist sizler için farklı kafesten kaçış varyasyonları kurabilir, özel senaryolu oyunlar tasarlayabilir. Etkinliklerinizin amacına, katılımcı profiline uygun oyunlarla motivasyonları en yüksek noktaya taşıyabilir, ekip ruhunu güçlendirebilir.

Sizlerinde yeniyıl hedefleri’nde böyle bol eğlenceli ve öğrenmenin de hep devam ettiği zamanlar olsun istiyorsanız bizlere web sitemiz üzerinden, telefonlarımızdan daima ulaşabilirsiniz. Escapist Kaçış Oyunları Merkezi olarak 2018’de de sizlerin kaçış noktası olacağız.