Beyaz Yaka Genel

Ace of Mice 2018 Kazananı Escapist

Ace Of Mice Ödül Töreni

Bu yıl 6.sı yapılan kongre, toplantı, etkinlik sektörünün buluşmasına ev sahipliği yapan Ace of Mice Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri Etkinlikler, Etkinlik/Toplantı Yönetim Firmaları ve Proje Uygulamaları olmak üzere 3 ana başlıkta 27 kategoride değerlendirildi.  MICE endüstrisine büyük farkındalık kazandıran ‘ACE of M.I.C.E. Awards’ bir kez daha sektörün nabzını tuttu. Türk Telekom Ana sponsorluğunda 26 Mart’ta Uniq Hall’de gerçekleşti. Sektörün en iyilerini buluşturan gecede “En İyi Incentive Etkinliği” kategorisinde aday gösterilen Escapist, ödülünü ünlü sanatçı Gülben Ergen’in elinden aldı.

 

Ace Of Mice En İyi Incentive Etkinlik

Ace of Mice En iyi Etkinlik ödülünü kazanan oyunumuz Kehanet, Garanti Emeklilik’in Lider Benim Zirvesi’ne katılan 120 kişilik orta ve üst kademe yöneticileri için Santralİstanbul Enerji Müzesi’nde özel tasarlanmış bir oyun etkinliği gerçekleştirildi.
Escapist tarafından senaryo ve kurgusu tasarlanan, üretilen ve operasyonu gerçekleştirilen ‘Kehanet’ isimli oyun deneyiminde oyuncular ekipler halinde fiziksel ve mental bulmacaları çözerek ortak bir hedefe ulaşmaya çalıştılar. Katılımcılar, bulmacaları çözerken Lider Benim Zirvesi’nde edindikleri bilgi ve yöntemleri kullandılar, verilmek istenen mesajları doğrudan deneyimleyerek; liderlik, takım çalışması, ekip içi iletişim ve motivasyon yeteneklerini geliştirme imkanına sahip oldular.

Garanti Emeklilik İnsan Kaynakları biriminin verdiği brief doğrultusunda gerçekleştirilen oyunda  mekan, tasarım, ses-müzik, prodüksiyon, cast ekibi, kostüm ve aksesuar gibi detaylar dahil edilerek planlanan ve tasarlanan oyunda distopik bir dünya yaratıldı. Yaratılan bu distopik dünyada 120 kişi 12 gruba bölünerek oynatıldı

Briefe Özgü Senaryo, Benzersiz Deneyim

Garanti Emeklilik "Kehanet"
Garanti Emeklilik “Kehanet”

Peki neydi Ace of Mice En İyi Incentive Etkinlik ödülünü almamızı sağlayan senaryo, dünyada korkunç olaylar oluyordu, 56 yaşından büyük insanlar hipnoz odalarında hapsediliyor ve öldürülüyordu. Derken ansızın yeşil bir yonca belirdi. Bu yoncayı temsilen oluşan Yonca Birlikleri liderlik becerilerini kullanarak, bir enerji ortaya çıkarmayı ve dünyayı kurtarmayı amaçlıyordu. Takım çalışması ve Yonca Birlikleri Başkanının yönlendirmesiyle dünyaya bir umut ışığı çıkaran Yonca Birlikleri Santral Enerji Müzesinde ortaya çıkardıkları enerjiyle dünyanın kaderini değiştiriyordu. 120 Kişilik lider kadrosu ile Garanti Emekliliğin üst düzey çalışanları sinemografik bir ortamda harika bir deneyim elde etti. Son olarak Yonca Birlikleri Başkanı, Garanti Emekliliğin CEO’su , takım arkadaşlarına konuşma yaparak onları tebrik etti.