Genel Gerçek Kaçış Oyunları 2

Kaçış Oyunlarında Açılmayan Alanlar ve Kapılar

Kaçış oyunlarında açılmayan alanlar ve kapılar bazen oyunda anlam ifade etmezler ama bazen açmanın bambaşka bir yöntemi vardır. Oyun sizi tabi ki yönlendirecektir fakat açılmayan alanlar ve kapılar karşısında nasıl davranmanız gerektiğine dair bilmeniz gereken ufak tefek bazı detaylar var.

Öncelikle açılmayan alanlar ve kapılar dendiği zaman. Aklınıza açılmayan çekmeceler, açılmayan kapılar, dolaplar vs. bir sürü şey geliyor olabilir. Tam olarak neyden bahsettiğimi anlamanız için şöyle ufak bir detay vereceğim. Bu alanların üzerinde kesinlikle bir asma kilit göremezsiniz. Eğer üzerinde bir asma kilit varsa o şeyin bir noktada %99 ihtimalle açılması gerekmektedir. Üzerinde hiç bir şey yoksa veya sadece anahtar deliği varsa o yerin açılması gerekebilir ama açılmayacak bir alanda olabilir. Örneğin içinde sadece bir tanesini açtığınız fakat içeride 10’dan fazla kapıya rastladığınız bir oyunla karşılaşabilirsiniz bir gün.

Bu tarz alanlara yaklaşırken aklınızda olması gereken şeyler şunlardır; Öncelikle aklınıza gelen şeyi denemekten asla çekinmeyin. Bu bir kaçış oyunu ve bu yüzden elbette açılabilir gibi görünen bir yer gördüğünüzde orayı açmayı deneyeceksiniz. Fakat açmayı denemek demek ne demek ?

Kapalı kapıların ardına bakmak, bazen sabır ister.

Bazen insanlar oyunlarda bir alanı kırma pahasına açmaya çalışmayı deneyebiliyorlar. Bu yanlış bir yaklaşımdır arkadaşlar. Bir yeri açmaya çalışın eğer üzerinde tutmak için bir yeri olan bir çekmece veya kapı varsa o yerden tutup ileri geri sağa veya sola çekerek açmak için uğraşmak yanlış değildir. Fakat o yer normal bir çekmece veya kapıya uyguladığınızda açılmasını sağlayabildiğiniz bir güç ile açılmıyorsa orayı daha fazla zorlamanız tehlikeli ve yasaktır. Kendi evinizdeki çekmeceye uyguladığınız gücün daha fazlasını bir kaçış oyununda uygularsanız, hem kendinizi yorarsınız hem de o kapalı olan yeri kırma ihtimaliniz artar. O yer bir noktada açılacak bir yer ise mekanizmasını bozup kendi oyununuzu sabote edebilirsiniz.

Üzerinde bir kilit varsa bir noktada bir anahtar bulduğunuzda onunla açmayı deneyebilirsiniz. Bazen bazı insanlar anahtarları da zorlayabiliyor. Bu durum ise anahtarın kırılması veya ömründen azaltıp, yıpranmasına sebep olabiliyor. Bazen öyle zorlanıyor ki anahtarlar kendi kilitlerini açamaz hale gelebiliyorlar.

Kaçış Oyununda Olduğunuzu Unutmayın

Kaçış oyunları fiziksel kuvvet değil zihinsel kuvvet göstermeniz gereken yerlerdir. Açılmayan bir yer var ise orayı sakın zorlamayın. Çünkü orası ya başka bir yöntemle açılacaktır ya da hiç açılmayacaktır. Zamanından önce açılmaması gereken bir yeri açmanız, oyununuzun gidişatına engel olup, daha sonra bulmanız gereken bir ip ucunu önceden bulduğunuz için kafanızın karışmasına sebep olabilir.

Açılmıyor diye bunu zorlayan var ! Evet bunu !

Evinizdeki kapılara çekmecelere nasıl davranıyorsanız buradakilere de öyle davranın. Unutmayın eğer açılacağı varsa bir noktada kesinlikle açılacaktır. Bir eşyayı doğru yere koyduğunuzda, bir yere doğru bir kombinasyon girdiğinizde hatta belki de oyunda yeterince zaman geçirdiğinizde, elektronik veya manyetik veya bambaşka bir sistem devreye gireibilir ve daha önce açmayı başaramadığınız bir yeri açabilir.

2 Comments

Bir Cevap Yazın