Genel

Agatha’nın Anahtarı ile Odadan Kaçış

Kabul et. Agatha Christie’nin romanlarına sen de en az bizim kadar bayılıyorsun. Sürpriz sonları ile seni şaşkına çeviren cinayet ağları, ortamdaki en ince detayların bile sanki çok normal bir şeymiş gibi kullanması, atmosferindeki o büyüleyici hava derken hikayenin içinde kayboluyor, yeni denizlere yelken açıyorsun. O zaman sana şahane bir haberimiz var. Trump AVM’de bulunan Escapist’te Agatha’nın Anahtarı ve çözülmemiş bir cinayetin arkasındaki sır perdesi seni bekliyor.

Şimdi gelelim Agatha’nın Anahtarı’nı nasıl bulacağına. Sırra kadem basmış ve asla çözüme ulaşmamış bu macerada, Agatha gibi düşünüp, onun gibi hareket edeceksin. Kocasının ihanetinden sonra 11 gün boyunca ortadan kaybolan ve yepyeni bir aşka yelken açan Agatha’nın zihninin dehlizlerinde yol alacak, onun gibi düşüneceksin.

Gözlerini kapat ve iyice konsantre ol. Gözlerini açtığında kendini Pera Palace Otel’in 411 numaralı odada buluyorsun. Artık Agatha Christie’nin odasındasın. Odadan kaçış ihtimalinin bile olmadığı, o karanlık, gizem dolu oda.

Agatha’nın kendisini nasıl hiç beklenmedik bir şekilde bir aşk üçgeni içerisinde bulduğunu, Kamuran ile yakınlaşmasını ve bu odada kusursuz cinayetin nasıl olması gerektiği hakkında yaptıkları uzun sohbetleri gözünün önüne getirmelisin.

Ve bir sabah, Kamuran’ın Büyük Ada’daki evinde bulunan karısının ölüm haberiyle yıkılıyorsun. Kusursuz cinayet hakkında konuşulanlar, Kamuran’ın bu kadar ileri gitmesine neden olabilir miydi gerçekten? Bunu yapmış olabilir miydi? Bu kadar ileri gidebilecek bir adam mıydı gerçekten Kamuran?

Buraya kadar olan olaylar aslında senin şu anda neden burada olduğunu çok daha iyi bir şekilde ortaya koyacağı için, tüm dikkatinle kulak vermelisin. Çünkü artık Agatha yok. Cinayeti aydınlatamadan Londra’ya dönmek zorunda kaldı. Kamuran ise tüm cinayetin anlatıldığı bir kağıt parçasını Büyük Ada’daki villasına sakladı. Ve o anahtar burada. Şu an içerisinde bulunduğun, Pera Palace Otel’in 411 numaralı odasında.

Kamuran’ın kendi karısını öldürdüğünden şüphelenen Agatha, belki de bu cinayeti aydınlatmadan gitmek zorunda olmasaydı, sen de burada olmayacaktın. Ancak Londra’ya ve eski yaşamına geri dönmek zorunda olan Agatha için, artık yapabileceğin bir şey var. Bu odadan kaçış yolunu bulmak ve bu cinayeti ortaya çıkarmak. Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Agatha’nın Anahtarı eserinden uyarlanarak tasarlanmış, benzersiz bir odadan kaçış oyunu olan bu görev, Trump AVM’de seni bekliyor. Dönemin atmosferini ve karmaşık bulmacaları bir arada bulabileceğiniz bu odadan kaçış oyununda başarılı olmak için ise yalnızca 60 dakikanız var.

Agatha’nın kaderi senin ellerinde!

Bir Cevap Yazın