Aile Eğlence Genel Gerçek Kaçış Oyunları

Aileler İçin En Uygun Kaçış Oyunları

Aileler için en uygun kaçış oyunları nelerdir ? Öncelikle aile nedir ? Aile çekirdek ve geniş ail . . . .Şaka şaka . Aile ‘nin ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğer aileyseniz, hep beraber güzel vakit geçirmek için size En uygun kaçış oyunlarından bahsedelim.

Öncelikle hatırlatalım korku oyunlarımız +15 olduğundan ve genelde sakin bir aile aktivitesi sayılamayacağından çok fazla korku oyununa girmeyeceğim. Fakat biz böyle bir aileyiz bizi korkutun diyorsanız ve çocuklarınız 15 ve üzeri yaşında ise sizin için direk Salgın ve Metruk oyunlarımızı tavsiye ediyorum. Aman dikkat edin. Metruk oyununa giren aileler daha önce muhtara güvenip telef oldu. Salgında’ki ailelerin çocuklarını ise zombi yedi aman diyeyim.

Ha bir de korku oyunlarımıza hamilelik, panik atak, anksiyete, epilepsi, klostrofobi, astım veya kalp durumları olanları malesef korku oyunlarımıza alamıyoruz buda burada bir bilgi olarak dursun.

Aileler için uygun oyunlarımız;

1796

Aile ile oynanabilecek oyun dendiği zaman benim ilk aklıma gelen oyun açıkçası 1796 dır. Neden diye soracak olursanız. Ben her zaman zaman yolculuğunu sevmişimdir ve bu yüzden hep düşünmüşümdür. Ailemle geçmişe gitsem nasıl olurdu diye. Baya komik anlar yaşanırdı. Hele birde geçmişte araştırma yapıyorsak ? 1796 konusu itibariyle sizi 1796 yılında bir evin çatı katında araştırma yaptırıyor. Ailemin halini düşününce baya eğleniyorum. Annem sıkılıp otururdu ilk 20. dakikadan . Babam gaza gelir çözmeye çalışırdı. İnatçı bir de çözene kadar uğraşırdı. Düşündüğünüz zaman aile ile kaçış oyunu komik olabilir ama iletişiminiz iyi ise çok başarılı da olabilirsiniz ama 1796 aile oynanabilecek oyunlardan bir tanesi.

Agatha’nın Anahtarı

Bir diğer oyunumuz ise Agatha’nın anahtarı, işte bu oyun tam dedektif kafalı aileler için. Çocuklarınızın her türlü yalanını yakalarım diyorsanız ve bu konuda iddialı iseniz bu oyun tam size göre.Bir otelde geçen bu oyunda; bir ölümün sebebini bulmanıza yardımcı olacak bir yazı var ve o yazıya ulaşmak için, yazının bulunduğu kasanın anahtarını bulmalısınız. Anahtar ise bu otelde. Otele girip otelde tam bir dedektiflik işi yapıyorsunuz. Sadece dedektif aileler değil ama çocukları dahi olan ailelerinde çok seçtiği bir oyun olan Agatha’nın Anahtarı, Ahmet Ümit’in “Agatha’nın Anahtarı” adlı kitabından uyarlamadır.

Bu da böyle bir aile . . .

Bir Cevap Yazın