Aile Eğlence Genel Gerçek Kaçış Oyunları

Aileler Neden Kaçış Oyunu Oynamalı

Bir önceki yazımızda aileler için uygun kaçış oyunlarından bahsetmiştim. Ama aileler neden kaçış oyunu oynamalı diye merak ediyor olabilirsiniz diye düşündük bir de böyle bir yazı yazalım dedik.

Aileler neden kaçış oyunu oynamalı ? Size çok basit ve net bir cevap verebilirim aslında . ÇOK KOMİK. Ciddiyim çok komik anlar yaşayacaksınız. Her gün gördüğünüz ,yan yana olduğunuz insanların, bir anda böyle bir şey için ciddileştiğini görmek paha biçilemez. Hele bir de o kişilerin çok kişisel tepkileri veya huylarını oralarda izlemek cidden çok keyifli. Kendinizi komik ve eğlenceli bir aile ortamında bulmak istiyorsanız kaçış oyunu kesinlikle oynamalısınız.

Ama tabi ki tek sebebi bu değil. ” Biz dahiler ailesiyiz ” diyebilir ve bütün bulmacaları hızlıca çözüp iyi bir puan yapmak isteyebilirsiniz. Eğer böyle iseniz aile aktivitesi olarak kaçış oyununa gelebilir ve hem birbirinizin hem de kendinizin analitik düşünce yapılarınızı gözlemleyebilir ve beraber nasıl bir takım olduğunuzu inceleyebilirsiniz.

Herkes bu tarafa dikkat etmez ama kaçış oyunları aynı zamanda harika iletişim bağı oluşturma egzersizleridir. En iyi arkadaşınız ve ya 40 yıllık akrabanız veya anneniz, çocuğunuz, babanız bile olsa aranızdaki iletişimin ne kadar iyi olduğunu bilemezsiniz. Özellikle bu gibi durumlarda nasıl olduğu ortaya çıkar. Bulduğun ipucu ve cevapları paylaşma kendini anlatabilme ve karşındakini anlama gibi etkenler karşınızdaki ile olan iletişiminizi belirler. Ve bunu bir kaçış oyunundan daha iyi nerede yapabilirsiniz.

En aile biziz !

Eğer  iletişiminizin harika olduğuna inanıyorsanız. Bulmaca çözmekte üstünüze yoksa. Babalarınız boş zamanda çılgınca sudoku çözüyorsa. Anneniz her yalanınızı tereyağın’dan kıl çeker gibi seziyor ise. Çocuklarınız koşarak obua çalabiliyor ise . Bütün komşularınız sizi kıskanıyorsa . ” En aile biziz ” diyorsanız. Buyurun gelin kaçış oyunlarımızda ağırlayalım sizi 🙂

Aile olmak !

Bir Cevap Yazın