Beyaz Yaka Gerçek Kaçış Oyunları İş Yeri Şirket

Beyaz Yakalı Neden Kaçış Oyunu Oynamalı ?

Beyaz Yakalı ve düşünen insan neden oyun oynamasın. Oyun dediğin şey kafayı en çok çalıştıran eylemlerden birisi. Hele ki kaçış oyunu ise oynadığınız, o zaman zaten kafanızı kullanmak zorundasınız. E beyaz yakalılardan daha iyi kim oynaya bilir ?

 

Öncelikle bilmeyenlerimiz için ve beyaz yakalı nedir ? diye soran arkadaşlarımız için; “Beyaz yakalı bedensel değil daha çok zihinsel gücüyle, masa başı çalışıır. Memurdan yönetici pozisyonuna kadar geniş bir grup bu kapsam içinde yer alır. El emeğine dayanmayan işlerde çalışan beyaz yakalı daha çok idari ve araştırma geliştirme işlerinde faaliyet gösterir. Bu grup teknolojiyi de ağırlıklı olarak kullanır. Beyaz yaka için üretim planlama, mühendislik, üretim yönetimi, kalite yönetim ve kontrol, laboratuvar, Ar-Ge, bakım onarım, depolama, sevkiyat, pazarlama ve satış başta olmak üzere pek çok farklı pozisyondan bahsedilebilir.”

Evet bunu aradan çıkarttığımıza göre,

Beyaz Yakalı Arkadaşlarım Neden Kaçış Oyunu Oynamalı ?

Çünkü siz arkadaşlar, hayatınızı düşünerek ve üreterek geçiren insanlarsınız . Siz hayatınızı bununla kazanıyorsunuz. Bu sizin için sadece meslek değil bir yaşam tarzı aynı zamanda. İşte tam olarak bu yüzden, kaçış oyunları tam size göre. Çünkü bu oyunların ana karakteri olmaya en uygun insanlardansınız. Düşünsenize, yaratmak üretme, düşünme ile hayatını kazanan bir grup insanı kapalı bir yerde ne kadar tutabilirsiniz ? Ya da nasıl tutabilirsiniz ? Cevap : Tutamazsınız.

Hayatlarını düşünerek ve üreterek ve çözüm bularak geçirmiş insanları bir kaç ufak ipucu ile bir odaya koy ve ipi çözmelerini izle. Beyaz yakalılar kaçış oyunu oynamalı çünkü hem bu konuda iyiler hemde bu oyunlar sayesinde daha da iyi olabilirler. Kaçış oyunları bildiğiniz gibi farklı bir düşünce yapısı ve yatkınlık ister. Oynadıkça düşünce yapınızı daha objektif daha elastik ve daha çözüm odaklı yapar. En güzel tarafı ise aklınıza gelen şeyleri denemeyi akıl edebilme yetisi. Bu ilginç bir şekilde çok az insanda var. Bunun sebebi ise bazen ” bu kadar kolay olamaz ” veya bazen de ” bu kadar saçma olamaz” diye düşünmemiz. Ama bunu dememizin sebebi ise kendi fikrimize ve zihnimize olan güven eksikliği. İşte en çok bunu aşmanıza yardımcı oluyor.

Bu taraftan bakıldığında beyaz yakalıların profesyonel yaşamları bu oyunları çözme yetilerine çılgınca yardım ediyor ama aynı zamanda bu tarz oyunlar oynamakta beyaz yakalıların profesyonel yaşamlarını çok büyük oranda destekliyor. İşte bu yüzden de beyaz yakalılar kaçış oyunları kesinlikle oynamalı.

Bir Cevap Yazın