Beyaz Yaka Gerçek Kaçış Oyunları İş Yeri Şirket

Beyaz Yakalılar İçin En Uygun Kaçış Oyunları

Savaşçılar : Bana bir kılıç verin atın beni meydana. Balıkçılar : Bana bir olta verin atın beni sulara. Güvenlikler: Bana arıza çıkaran bi adam verin bi de arkanızı dönün. Atlar: Bana koşabileceğim geniş geniş kırlar verin etliye sütlüye de çok karışmayın bir de adam olun canımı yiyin. Beyaz Yakalılar: Bana bir hikaye verin, sonra atın beni bulmacalarla dolu bir odaya.

Önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi, beyaz yakalılar kaçış oyunu oynamalı çünkü beyaz yakalılar ile kaçış oyunları girifttir arkadaşlar. Beyaz yakalıların hayatı kişi oynamak istediğinde bu oyunları destekler, bu oyunlarda beyaz yakalının hayatını destekler. Çünkü hayatını düşünerek kazanan bi insan bu oyunlarda yüzde seksen ihtimalle iyi olacaktır.

Tabi beyaz yakalılar kaçış oynamalı diyoruz ama kaçış oyunu tek çeşit değilki. Fiziksel aktivitesi bol olan var ,  korkusu adrenalini bol olan var , psikolojik gerilimi var. Var yani baya. Genel olarak kaçış oyunu konsepti zeka oyunları ile çevrili olduğundan evet kaçış oyunları beyaz yakalılar için fazlası ile uygundur fakat hepsi olmayabilir.

Beyaz yakalılara en uygun oyunalr tabiki bulmacaları zor olan oyunlar olacaktır. Fiziksel aktivitenin minimumda fakat zihinsel aktivitenin maksimumda olacağı oyunlardan bahsediyorum yani. Bu oyunlar bizim özellikle sadece deneyimli grupla önerdiğimiz zor oyunlardır. Deneyimli grupların bile çıkamadığı olmuştur. Bu zor oyunlarda hem sözel hem sayısal yeteneğiniz, hem görsel hem düşünsel sisteminiz, araştırma yetiniz, farklı bakış a.ılarından yaklaşabilme yetiniz, problem çözücülüğünüz gibi bir çok özelliğiniz kullanılıyor ve sınanıyor.

İşte bu yüzden beyaz yakalılara en uygun kaçış oyunlarımızı şöyle düşündük;

Ahmet Ümit’in zihin koridorlarında dolaşarak, Agatha Christie için saklanmış olan, o dünyaca ünlü “Agatha’nın Anahtarı“nı bulabilir misiniz? veya 1796 yılının İngiltere’sindeki gizemli bir çatı katında bir ışık alimi tarafından dikkatlice saklanmış 6 kadim ışık taşının peşine düşmeye ne dersiniz? Ya da kadim Mısır uygarlığının eseri, Keops Piramitlerinin derinliklerinde “Kutsal Hazine“lerden faydalanarak dünyayı kurtaracak bir bilim kurgunun kahramanı mı olmayı tercih ederdiniz ? Karar sizin, size unutulmaz bir deneyim yaşatmak ise bizim işimiz 🙂

Bir Cevap Yazın