Genel

Daha Şeker Bayramlara!

Artık eski bayramların tadı kalmamış olsa da, “Nerede o eski bayramlar?” diye soran büyüklerimiz var olduğu ve onların pamuk ellerini yürekten öptüğümüz sürece hoşgörü ve iyilik kendine bir şekilde yer bulmaya devam ediyor…

Eğer bu bayramda yalnızsanız, sizi gördüğüne çok sevinecek bir sürü insan biliyoruz! Yaşlı bakımevlerindeki büyüklerimiz ya da kimsesi olmayan miniklerimiz. Belki de sahipsiz bir köpek.

Unutmayın, her karanlık tünelin sonunda bir ışık olmak zorundadır.

Güneş doğar, ya da anlam veremediğimiz bir şekilde bir gün doğmasa bile iyilik ve anlayışla her şeyi aydınlatabiliriz. Hem, barışa bir şans versek denemeye değmez mi? Savaş hiçbir şeyi çözmediği gibi muhtemel tüm çözümleri de yok ediyor… Bunu hepimiz derinlerde biliyoruz.

Ramazan bayramı mı yoksa şeker bayramı mı diye tartışanlar, terimlerin arasında sıkışsın, biz kapımızı çalan miniklere şeker verip, şeker yanaklarından öpmeye her şeye rağmen devam ediyoruz. 🙂 Küçük bir çocuğun elindeki şekeri sıkı sıkı tutması tuhaf biçimde umut verici değil mi?

Çocukların coşkusu belki artık yetişkinlerde yok ama siz de bayram coşkusunu farklı bir deneyimle birleştirmek isterseniz ve yolunuz düşerse TRUMP AVM’de Escapiste şeker yemeye ve birlikte gülümsemeye bekleriz!

Ama şekerleri kazanmak için birbirinden karışık bilmeceler çözmeniz gerekebilir, şeker kutusunun anahtarını belki de 1796 yılında eski bir evin çekmecesinde bulursunuz. 🙂

İyi bayramlar!

Bir Cevap Yazın