Genel

Evden Kaçış Oyunu Sırasında Yapılmaması Gereken 5 Şey

İlk kez bir kaçış oyunu deneyimi yaşayacaksanız biraz meraklı ve heyecanlı olmanız son derece anlaşılır bir durum. Günün sonunda evden kaçış oyununu deneme sebebiniz de bu macera aşkınız zaten. Böyle bir durum için heyecan duymak güzel olsa da bu ruh hali oyun sırasında biraz kontrolden çıkabilir. Adrenalin seviyeniz üst sınırlarda gezerken oyundan kopmamanızı sağlayacak bir kaç önemli ipucunu sizin için derledik.

1. İçinizdeki yeşil devi uyandırmayın.

Eğer çıkmak için omuz gücüyle kapıya yüklenmeniz gerektiğini düşünüyorsanız bilin ki yanlış yoldasınız. Eğer bir ipucunu çözerken “biraz daha güç kullanırsam olacak” diyorsanız bilin ki o sorunun çözümü öyle değil. Kaçış oyunları her normal insanın kolaylıkla çözebileceği şekilde hazırlanmıştır. Süper kahraman güçleriniz burada işe yaramaz.

2. Atletik becerilerinizi değil zekanızı kullanın.

Oyunları çözerken Superman gibi aşırı güçlü numaralar uygulamanıza gerek olmadığı gibi Malkoçoğlu gibi atlamalı, tırmanmalı hareketlere de ihtiyacınız olmayacak. Bu oyunlar süper atletler için tasarlanmadı. O yüzden duvarlara tırmanmaya ya da mobilyalardan zıplamaya gerek duymayacaksınız. Kas gücünüzü bir kenara koyun ve oyun süresince ondan biraz uzaklaşın. Salgın hastalıklardan kaçınmanın, Live Laboratuvarlarında oluşan patlamanın etkilerinden kurtulmanın ya da metruk bir korku evinden sağ salim çıkmanın yolu sadece zekanızda ve beyin gücünüzde saklı.

3. Her şeyi bilen kişi olmaktan kaçının.

suits donna donna paulsen sarah rafferty i know everything

Lider olmak her ne kadar önemli ve güzelse de evden kaçış oyunlarının felsefesinin bir grup halinde çözümler üretmek olduğunu unutmayın. Gruptaki herkesin eğlenmesini ve oyuna dahil olmasını sağlayın. Tüm cevapları tek bir kişinin çözmeye çalışmasının ve yapılacaklar konusunda fazla yönlendirici olmasının ekipte bıkkınlığa sebebiyet verebileceğini unutmayın. Öğreten kişi olmayın, herkesin yeteneklerini ve aklını kolektif bir şekilde kullanmasını sağlayarak mükemmel bir grup lideri olun.

4. Bilgiler paylaşılmak içindir unutmayın.

code wallpaper matrix information

İpuçlarını ekip arkadaşlarınızdan daha hızlı buluyor olmanız onları bir kenarda bırakıp oyuna tek başınıza devam etmenizi gerektirmemeli. Herkes bu oyunun bir parçası olmak için orada. Bulduğunuz ipuçlarını tek başınıza çözmeye çalışmayın. Tüm ekibi toplayıp keşfettiklerinizi paylaşın ve gruptaki herkesin oyuna dahil olmasını sağlayın.

5. Detayların içinde kaybolmayın.

HULU scandal over it exhausted defeated

Bazı oyunlar diğerlerine göre daha zor ve dikkat gerektiren çözüm yollarına sahip olabilir. Ancak hiç bir oyunun Einstein için hazırlanmadığını unutmayın. Gerektiğinden fazla düşünerek bulduğunuz ipuçlarının detayları içerisinde kaybolmayın. Fazla detaycı yaklaşımların süre kaybetmenize sebep olacağını da unutmayın. Pratik ve kurnaz düşünün.

Kaçış oyunları dünyasını başarılı bir biçimde gerçek hayata taşıyan Escapist, kaçış oyunları portföyünde yer alan Sıfır Noktası, Salgın, 1796 Agatha’nın Anahtarı, Metruk adlı beş farklı senaryolu oyunuyla Trump AVM‘de seni bekliyor.

 

Bir Cevap Yazın