Genel

Game Of Thrones ve Ak Gezenler Teorisi

George R. R. Martin’in kitaplarından uyarlanan ve dünyanın her tarafında izlenme rekorları kıran Game Of Thrones’a bakış açınızı değiştirecek bazı haberlerimiz var!
Bilindiği gibi, ya da bilinmediği gibi, Game Of Thrones’da olayların ne zaman geçtiği belirsiz. Yine de insanların hal ve tavırları ya da olayların işlenme şeklinden hareketle, günümüzden yaklaşık 12.000 sene öncesi olduğu düşünülüyor.

Ak gezenler, Westeros dünyasında bin yıllar önce insansı buzdan yaratıklar olarak karşımıza çıkmakta ve bazı eski hikayelerde anlatılmaktadır.
‘’Gecenin karanlığında ak gezenler ilk kez ortaya çıktı. Ölü atlarını sürüp tazı büyüklüğünde örümceklerinin sürüsüyle birlikte avlanarak şehirlere ve krallıklara doğru hızla ilerlediler.” Yaşlı Dadı

Güçlü ve panzehiri olmayan bir büyü ile yaratılan ak gezenler , başta Westeros’ da yaşayan orman çocuklarını, ilk insanlardan korumaları için yaratılıp daha sonra üzerilerindeki kontrol tamamen kaybedilmiştir.  Artık ak gezenler büyük bir ordudur ve ölü insanları tek bir dokunuşla Wight adı verilen bir ırka dönüştürerek onları kontrol etmektedir. Ak gezenler soğukta mı gelir, ak gezenler geldiğinde mi soğuk olur bilmiyoruz, ama bu yaratıkların gözlerinde tüm dünyanın soğuğunu hissedebilirsiniz.

http://photos.vanityfair.com/2015/06/01/556bb676378caf0d670e4d50_jon-snow-white-walker.gif

Ak gezenlerin bilinen tek zayıf noktası ejderha camıdır.  Ancak bu şekilde öldürülebilirler.

Bu fantastik dünyada geçen birbirinden heyecanlı ve karmaşık olaylardan, üzerinde duracağımız konu ise ak gezenlerin kontrol ettiği Wright ırkının günümüzdeki zombilerin ataları olabileceği teorisi. Wright’lar görünümlerini öldükten ne kadar zaman sonra dönüştürüldüklerine göre alırlar. Kanın sıcaklığı onları çeker ve kolları bacakları olmasa bile hareket edebilirler. Ayrıca Wright’ların ölmeden önceki bazı anılarını koruyabildikleri düşünülmektedir.

Teoriler mantık çerçevesinde oldukları müddetçe, istedikleri kadar çılgın olabilirler.

Biz de ”Neden olmasın?” dedik ve zombi temalı kaçış oyunu serimizle bu teoriyi birleştirdik. Şimdi  sizi 12.000 yıl öncesinden biraz daha yakın bir zamana ve gerçek dünyaya çağırıyoruz.

______________________________________________________________________________________________

içerik 14. yüzyılın ortalarında uzak doğu’da ortaya çıkan virüs, hızla Avrupa’nın içlerine doğru yayılıyordu. Bu korkunç veba virüsü tüm insanlığı kaosa sürüklemiş ve tüm diyar adeta cehenneme dönüşmüştü. Dünyanın farklı yerlerinden bir araya gelen âlimler, bu laneti ortadan kaldırmak için kötülüğe karşı bir sefer başlattılar…
Bu deniz seferlerinde altı kaptan ve onların seçilmiş mürettebatı yıllarca savaşacaktı.
Kaptan Howard, bu seferler esnasında yaptığı araştırmalarla, 6 kıtada 6 kutsal ışık taşını toplayıp saklayarak bu laneti durdurmayı başarabileceğini öğrendi. Taşların başka biri tarafından ele geçirilmesi, tüm laneti yeniden açığa çıkarabilirdi. Böylece taşları evinde saklamaya karar verdi.
Yüzyıllar sonra, Kaptan Howard’ın soyundan gelen kötü kalpli bir bilim adamı taşlardan birinin yerini tespit edip çaldı. Yaptığı araştırmalar sonucunda taşın gücünü öğrendi ve kendi çıkarları için kullanmaya karar verdi.

Kaptan Howard, günlüğünde şunları yazmaktadır:

gi_cover2

Evimden gelen bir haberle, taşlardan birinin çalındığını ve izinin kaybedildiğini öğrendim. Tüm hazırlıkları yarıda kesip evime döndüm. Ordum bu savaşa bensiz girdi ve üç sefer düzenlemelerine karşın başarısız oldular… Hala  kimi Lord’lar zamansız istifamdan dolayı beni vatan haini olarak görüyor… Neredeyse doksan yaşına geldim ama insanlar hiç değişmiyor…
Tüm hayatımı elimde kalan beş taşı korumaya ve Peter’i(Kötü kalpli bilim adamı) aramaya adadım ama artık çok yaşlandım, bu görev devredilmeli…
Altıncı taş bulunmalı ve altı kıta bir araya gelmeli. Taşlar bir arada olmadan sadece bir tehlike, hiç birinin anlamı yok.
Peter, diğer 5 taşı hiç bulamadı fakat 2007 yılında LIVE bilim şirketi adı altında yürüttüğü karanlık deneylerinde, zamanda yolculuğu mümkün kılarak bu taşlarla iletişim kurdu ve elindeki taşı aktive etmeyi başardı. Böylece kötülük yeniden açığa çıkmıştı.
Kötü kalpli bu bilim adamının en büyük amacı ölümsüzlüğe ulaşabilmekti, fakat ruhlar lanetlenmeden beden ölümsüz olamıyordu.
Böylece LIVE laboratuvarlarında yapılan deneylerle evrimleştirilen bir virüsle, insanlar yavaş yavaş ölümsüz zombilere dönmeye başladılar.
LIVE şirketi zaman geçtikçe deneklerin kontrolünü kaybetti. Ve zombiler artık sokaklarda geziyor, insanlara saldırıp onları da zombiye çeviriyorlardı.

Karanlık yayılıyordu. Sonsuz yaşamın bedeli, sonsuz açlık olmuştu.
Bu ölümsüz ordu ancak kutsal ışık taşlarının bir araya gelmesiyle yok edilebilirdi…

Çılgın teorimize göre, ak gezenler yok edilemediler çünkü ejderha camından üretilen kılıcı yapabilen Westeros’daki son kişi artık yoktu. Fakat insanlar Wright’ları yok ettiler ve ak gezenlerin onları diriltmek için kullandıkları virüsü altı farklı kıtaya, taşların içine hapsettiler.
Uzun zaman sonra uzak doğu’da bir hastalık baş gösterdi. Veba. Avrupa’nın içlerine doğru hızla yayılan bu lanetli virüs Wright’ların hapsedilen virüsünün evrimleşmiş haliydi.  Kaptan Howard bu nedenle bu ışık taşını toplayıp sakladı. Ve bu güçlü kutsal taşlar laneti durdurdular.  Ta ki taşlardan biri Peter’ın eline geçene kadar…
Kaptan Howard’ın soyundan gelen sizlerin görevi, öncelikle her şeyin başlangıcı olan Sıfır Noktası‘nda Peter’ın bilim şirketine girip taşı ondan geri almak. Daha sonra tüm Salgın‘ın yayıldığı tehlikeli laboratuvarda zamanda yolculuk yapıp yaşlı Kaptan Howard’ın evine 1796 yılına gideceksiniz. Günlüğün tamamını okuduğunuzda diğer taşları bulabileceksiniz…

Peki ama bu bilim şirketi nerede?

Bunun için tek yapmanız gereken Trump AVM’de bulunan Escapist‘e gelmek. Sizi oraya ulaştıracağız.
12.000 yıl önce ak gezenlerle ortaya çıkan, daha sonra evrimleşerek vebaya dönüşen ve 2007 teknolojisiyle güçlendirilerek zombi virüsü halini alan bu karanlık laneti durdurmak istemez misiniz?
Dikkatli olun. Maceranız sırasında karşılaşacağınız zombiler 40.000 yıldan daha yaşlı bir virüs taşıyorlar.

Bu büyük maceraya ücretsiz rezervasyon yaptırmak için tıkla.

Bir Cevap Yazın