Gerçek Kaçış Oyunları

Gerçek Kaçış Oyunları Nasıl Oynanır ?

gerçek kaçış oyunları nasıl oynanır. İstanbul Avrupa Yakasındaki En İyi Gerçek Kaçış Oyunları Merkezi Escapist

Gerçek kaçış oyunları nasıl oynanır biliyor musunuz?

Bilmiyorsanız daha bir gerçek kaçış oyunu oynamamışınız demektir. Aslında bilgisayar ortamında oynanan atalarından çok da farkı yok. İhtiyacınız olan temel birkaç şeyi yanınızda getirdiyseniz geriye sadece eğlencenin kapısını aramak ve maceranıza başlamak kalıyor.

Gerçek Kaçış Oyunları Nasıl Oynanır?

1 – Ekibini Kur!

Gerçek kaçış oyunları bildiğiniz gibi gerçek zamanlı ve mekanlı oyunlardandır. Tek başınıza oynayabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir! Öncelikle bir ekibe ihtiyacınız var. Bu ekip doktorlar, mühendisler veya politikacılardan oluşmak zorunda değil! Sizinle aynı heyecanı paylaşacak. Zorda kaldığınızda size destek verecek ve en önemlisi sizin motivasyonunuzu katlayacak arkadaşlarınızı bir araya getirin.

2 – Maceranı Seç!

Ekibin hazır İstanbul Avrupa Yakasındaki En İyi Gerçej Kaçış Oyunları Merkezi Escapist’e bir metro veya metrobüs yolculuğu ile hızlıca geldin! 6 farklı maceramızdan biri seçmen gerek!

Kıyamet üçlememizde, “Sıfır Noktası”nda kıyamet sonrası dünyanın kaderini değiştirmek için ilk adımları atabilir, “Salgın”ın yayıldığı laboratuvarda yaşayan ölülere karşı mücadele verebilirsin. “1796” yılına gidip eski bir evin çatı katından kaçarken dünyamızı kurtarabilirsin.

Bunlar dışında, 411 numaralı odanın gizemini çözmek istersen, bir ajan gibi “Agatha’nın Anahtarını bulmak için gizli bir operasyonu yönetebilirsin.

Metruk” korku evimize gelip dizleriniz titretecek yaşanmış olayların sırrını aydınlatabilirsin.

Mısır Piramitlerinde Indiana Jones filmlerindeki gibi Kutsal Hazine” avına çıkabilirsin!

Seçtiğin macera ne olursa olsun eğleneceğin garanti!

3 – Odaya Gir!

Seçtiğin maceranın hikayesini dinledikten sonra görevini aldın ve oyun alanımıza girdin. Artık kahraman sensin ve yapman gereken çok fazla iş var! Çevreni iyi incele unutma ki bu oyunlarımız sadece zeka değil farkındalıkla da çözülebilir. Ekip içi iletişimi asla kopartma! Takım Çalışması seni sonuca götürecektir!

4 – İpuçlarını Bul!

Gerçek Kaçış Oyunları, unutma ki tüm duyularına hitap edecek! Görsel, işitsel, fiziksel pek çok ipucu bulunmayı bekliyor olacak. Bir kere baktığın yere bir daha bakmayı unutma. Bulduğun yazılı ve görsel işaretleri çevrenle ilişkilendirip anlamaya çalış! Keninde asla saklama ve ekibinle paylaş!

5 – Şifreleri Çöz!

Unutma ki kurgulanmış edebiyat eserleri ihtiyacın olacak her şeyi göstermek zorundadır! Bir oyun alanına girdiğinde “Bu ne” diye sorma çünkü bulduğun ipucuları ile oyun alanındaki diğer nesneler ile birlikte kullanmalısın. Pek çok oyunda sıralı gelen ipucuları olur ama bazen bir sırası olmaz çözeceğin bulmacaların. Bu noktada ekip arkadaşlarına güven!

6 – Görevini tamamla!

Unutma ki görevini tamamlamak için 1 saat süren var! Senin ve ekibinin aklının sınırlarını zorlayacak şifreler sizi yıldırmasın! Takıldığın yerde  Game Masterlarımız (Oyun Moderatörleri) sizi oyundan koparmadan destek olacaklardır! Verilen süre içerisinde görevini tamamladıysan, başka bir macera seni bekliyor olacak!

 

Umuyoruz ki ilk defa oyanayacak oyuncular için faydalı bir yazı olmuştur! 6 farklı macera seçeneği ile sizleri İstanbul Avrupa Yakasındaki En İyi Gerçek Kaçış Oyunları Merkezimiz Escapist’e bekliyoruz!

 

Hoşçakalın.

 

Bir Cevap Yazın