Eğlence

En Gizemli Olaylar Dosyasını Açıyoruz

En gizemli olaylar yazımızda sizlere, tüylerinizi diken diken edecek, sırrı çözülmemiş korku dolu gerçek hayat hikayelerinden bahsedeceğiz. Okuruna kültür, gezginine rota olacak bu gizemli olaylar garanti ediyoruz ilginizi çekecek. Gelin hep birlikte buralarda neler olduğuna bakalım…

Bakırköy Perili Köşk

Bakırköy İncirli Caddesinde perili olduğu iddia edilen gizemli olaylar yaşanan ahşap ev
Bakırköy Perili Köşk

Bakırköy’ün en işlek caddesinde bulunan bu eski ev, hikayesinden ziyade görünüşüyle de insanların soğuk terler dökmesine sebep olabilir. Köşkün geçmişi ve sahipleri hakkında pek bir bilgiye sahip olamasak da tüm semt sakinlerinin korkusunu kazanmış olan bu tahta yapıyla ilgili bildiğimiz en önemli şey, köşkün yılda bir kez ortadan kayboluyor olması ! İnanıp inanmamak sizlere kalmış ancak şahitleri olan bu gizemli olay ile alakalı maalesef yüreklerinize su serpemeyeceğiz…

 

Cemil Molla Köşkü

Kuzguncukta Bulunan Cemil Molla Köşkü
Gizemli olaylara konu olan Cemil Molla Köşkü, Kuzguncuk

Kuzguncuk halkı tarafından “ermiş” olarak görülen Cemil Molla’nın yaptırdığı köşk, kendisi 1940 yılında ölünce ailenin borçları dolayısıyla el konulup başka birine satılmış. Ancak buraya yerleşen aile, köşkün ihtişamından çok etkilenip sevmiş olsalar da, taşındıktan sonra gizemli olaylar talihsizce peşlerini bırakmamış. Söylenene göre ailenin oğlu bir trafik kazasında ölmüş ve ardından da babası beklenmedik biçimde yaşamını yitirmiş. Geri kalanlar bu durumdan tedirgin olup köşkü terk etmişler. Bu olay sonrasında uzun yıllar boş ve bakımsız kalan köşk 2012′ de restorasyona girmiş, ancak gelen ilk inşaat ekibinin çalışması mümkün olmamış. Mahalledeki çocukların söylemlerine göre işçilerin gördüklerinden sonra dilleri tutulmuş. Köşkün çevresinde yaşayan halk, hemen arkası mezarlık olan bu tuhaf evin yanından bilhassa geceleri geçmemeye çalışıyor.

Karadedeler Olayı

Kırklareli’nin Davutlu köyünde gerçekleşen bu olay “Karadedeler Olayı” filmine de konu olmuş ve çok konuşulmuştu. Rivayete göre köyde paranormal olaylar gerçekleşiyordu. İnsanlar korkudan saat 5’ten sonra sokağa çıkamıyordu. Bu olayı duyan bir gazeteci bahsedilen olayı araştırmak üzere köye doğru yola çıktı. 15 gün köyde kalan gazeteci hiç bir doğa üstü olayla karşılaşmadı ve fotoğraf makinesini orada yaşayan 14 yaşında bir çocuğa bırakarak geri döndü. Dönüşünden üç gün sonra aralarında çocuğun da bulunduğu 7 kişi canice öldürülmüş olarak bulundu. Bunun üzerine genç gazeteciyi sorgulamak için Kırklareli’ne geri çağıran Jandarma teşkilatı, sorgu sonrası bıraktığı gazetecinin kıyafetlerini ve eşyalarını köyde buldu. Ancak gazeteciden bir daha haber alınamadı. Kendisine hala ne olduğu bilinmiyor.

Siccin’deki Gizemli Olaylar ‘ı Çözebilecek misiniz?

Eğer sizler de paronormal olaylara ilgi duyup, deneyimlemek istiyorsanız, yeni oyunumuz Siccin‘e gelebilir, iliklerinize kadar adrenalin dolabilirsiniz.  Escapist Kaçış Oyunları Merkezi ‘nde sizlere sunduğumuz 6 farklı oyunu deneyimlemek için web sitemizden online rezarvasyon yaptırabilir ya da bizleri arayabilirsiniz.

Korku ve adrenalin dolu diğer oyunlarımızla ilgili blog yazılarımıza bir göz atmak isteyebilirsiniz: