Gerçek Kaçış Oyunları Korku Evi Oyunlar

İstanbul Korku Evi

İstanbul korku evi dendiğinde bir sürü seçeneğiniz var arkadaşlar. Konu korku olduğu zaman çok fazla farklı tat bulabilirsiniz. Korku evleri, kaçış oyunu merkezlerindeki korku temalı oyunlar, gerilim oyunları.

Genel olarak baktığınız zaman korku evleri daha çok korkutma üzerine kuruludur korku evlerinde yerine göre sizle temas edilir, oyuncu kovalanır veya bir takım psikolojik veya fiziksel işkenceye maruz bırakılır. Tam olarak aksiyon işidir, kafanızı çok kullanmanıza gerek yoktur maksat” bir şeyler böö’lesin biz de korkalım “. Bu yüzden korku evleri daha çok korku filmlerinin korku tarafını deneyimlemek içindir.

Kaçış oyunu merkezlerinde ise bu durum daha çok ufak çaplı gerilimler ve korkutmalarla sınırlı, bulmaca dolu bir oyundur. Çünkü kaçış evlerinde amaç korkmak değil bulmaca çözmektir. Korku ögeleri minimaldir ama bu demek değil ki korkutucu değil. Bir korku evi müdavimi iseniz belki korkmazsınız fakat alışkın değilseniz yine çok korkunçtur.

Korku ve Bulmaca dengesi, Escapist korku oyunları;

Eğer ” arkadaşım ben bulmacamı çözmek istiyorum kafamı kullanmak istiyorum fakat bunu yaparken de dizlerim titresin istiyorum ” diyorsanız eğer, Escapist tam size göre. Evet Escapist aslında bir kaçış oyunu merkezi ve evet ağırlığı kaliteli ve akıcı bulmaca sistemi fakat konu korkuya geldiğinde korku evlerinden aşağı kalır bir tarafı yok. Şimdi doğruya doğru bir korku evi müdavimi iseniz yine korkmama ihtimaliniz var . Fakat korku evi müdavimi olup korkan oyuncularımızda var.

Diğer kaçış oyunu merkezlerinin aksine biz korkutmalara bir tık daha önem veriyoruz. Korku oyunlarımızdaki kurgularımız bazen oyunun dışarısına bile taşabiliyor. Adeta oyunun başladığını anlamadığınız korku evleri gibi. Hele birde neyle karşılaşacağınızı bilmiyorsanız büyük sürprizlerle karşılaşmanız çok olası. Korku oyunlarındaki bulmacalarımız korku olmayan diğer oyunlara göre bir tık daha kolay fakat bir korku evi kolaylığında değil, korku elementleri ise diğer kaçış oyunlarına göre daha fazla fakat hala bir korku evi kadar sert veya şiddetli sayılmaz.

Gelin korkarken kaçıralım keçileri;

Yani eğer ” ben hem korkacağım hem de bulmaca çözeceğim. ” , ” kafa patlatırken kalpten gitmek istiyorum. ” , ” bu zombiler buraya bir muz tanesinin içinde geldi ” gibi söylemleriniz var ise, sizi derhal buraya bekliyoruz. Endişeniz ile beraber gelin 🙂