Dünya Kadınlar Günü Genel Gerçek Kaçış Oyunları

Kadınlar Ne İster ?

Tarihin başından beri akıllarımıza kazınmış olan bu ” Kadınlar Ne İster ?”sorusuna, Escapist ailesi olarak kendi tanıdığımız kadınlar çerçevesi içinde cevaplamaya çalışacağız.

Şimdi arkadaşlar, öncelikle şunu bir kararlaştıralım. Bizim tanıdığımız kadın sayısı çok sınırlı, bildiğimiz tanıdığımız bir avuç kadın var o yüzden bütün dünyadaki kadınlar adına konuşamayız ama buyurun gelin size tanıdığımız kadınların ne istediğini anlatalım.

Zombi Kadınlar Ne İster ?

Bizim tanıdığımız kadınlar arasında genelde en mutlu olanıdır. Gezgindir, özgür ruhludur, serkeş bir yapısı vardır. Ömrünü rüzgarın ve yemeğin götürdüğü yerlere giderek geçirir. Hayatını yemek yeme içgüdüsüne adamıştır. Fiziksel olarak kadınların en güzeli değildir belki ama en istikrarlısı, en dayanıklısı olabilir. Kolunu, bacağını dahi kesseniz yılmaz, tükenmez. Eğer durdurmak istiyorsanız, cevabı başka yerde arayın çünkü bugün dünya kadınlar günü. Kaçarı yok bir ısırık vereceksiniz arkadaşlar.

En sevdiği yemekler sırasıyla; Beyin, dalak ve baldır.

En sevdiği müzik; Cranberries – Zombie

En sevdiği renk; Kırmızı

Favori erkek tipi; Etine dolgun.

Ruh Kadınlar Ne İster ?

Kendisi duygusaldır hassastır. Bu yüzden de çok hiddetlidir. Hiç bir kadın üzülmemelidir fakat özellikle bu kadın kesinlikle asla üzülmemelidir. Çok kuvvetlidir en güçlü en kaslı erkeği bile devirebilir. Karşısında durulmaz. Kendisi aslında çok şeffaftır içi dışı birdir sizden asla bir şey saklamaya çalışmaz. Duygusal yapısı ona dürüst bir yapı vermiştir. Size yalan söyleme ihtiyacı duymaz. Sizden bir şey istiyorsa eğer mantıklı ve iyi bir sebebi vardır. Eğer yapmazsanız canı yanar. Canını yakarsanız sizde yanarsınız.

En sevdiği korkutma şekilleri sırasıyla; Ürkütücü şarkı söyleme, uzaklardan belirip yok olma, en beklemediğiniz anda sırtınıza dokunma.

En sevdiği müzik; Ghostbusters’ın Müziği

En sevdiği renk: Gri

Favori erkek tipi; Anlayışlı erkek ( her erkeğin olması gerektiği gibi yani )

Metruğun Fatma Teyzesi Ne İster ?

Kendisi seven, sevilen, çalışkan, çilekeş bir “Türk Anası” dır. Sonunda, çıldırıp gelinine büyü müyü falan yapmış olsa da, kalbimizde her zaman o tarlada çalışan, hak yedirmeyen, herkesin sevdiği, gururlandığı, imrenerek baktığı güzel teyzemiz olarak kalacaktır. Şu anda cesedi hala Metruk evinde huzursuzca yatmakta olsa da kendisi hayallerimizde daima pembe yanaklı nur yüzlü teyzemiz olacaktır.

Çalışmayı en sevdiği aletler sırasıyla; Traktör, tırpan, baseball sopası ( Yıllar önce oğlu şehirden döndüğünde getirmiş, kadıncağız da bu gavur aleti böyle boş boş durmasın deyip, kocası eve alkollü geldiğinde evden, döverek kovalamak için kullanmıştır. )

En sevdiği müzik; Metallica – Fade to Black

En sevdiği renk; Toprak Rengi

En sevdiği erkek tipi; Biscolata Erkeği

Agatha Christie Ne İster ?

Söze gerek var mı ? Ünlü İngiliz polisiye ve gizem roman yazarı. Eğer polisiye ve gizem seviyorsanız, Agatha Christie’yi ZATEN okumuşsunuzdur. Bilinen, tam tamına 204 tane kitabı var. Ve zekası kendisine hayran bırakıyor. Hayatı olaylarla dolu bu muhteşem kadın hakkında söylenecek milyonlarca şey var. Ama zaten tanısanız her kadın için aynı şeyi düşünürdünüz.

Yine de Agatha Christie’nin kişiliği ile yazı yazmak pek benim bilgi alanıma girmiyor bu yüzden buyurun buradan bakın ; Agatha_Christie

Peki ya kalan kadınlar ne ister ?

Şakası bir yana.  Arkadaşlar kadınların her biri farklıdır ve kadınların ne istediği sorusunun cevabını öğrenmek için bu soruyu ” Ne istersin canım ? ” şeklinde,onlara sormalısınız. Kendileri olmasaydı şu anda burada bile olamayacağımız gibi eğer bir an önce onlara gerektiği değeri vermezsek yaşam standartlarının da git gide, yüksek ölçüde düşeceğini biliniz. Çünkü kadınlara işlerinde yükselme hakkı tanımadıkça, kadınlara sokaklarda taciz ve tecavüz edildikçe dahada derine batıyoruz. Bunu göremiyor olmamız kadınlara ne kadar itiyacımız olduğunun başka bir kanıtı.

Dünyaya kocaman bir insan getirmesine rağmen hala olması gerektiği gibi çalışmaya devam edebilen bu varlıklar hemen hemen her yönden biz erkeklerden daha güçlüler. Evet fiziksel olarak kas kütlesi, erkekte daha fazla olabilir ama kişisel olarak ben dünyaya insan getirsem, bozulurdum. Daha çalışmazdı bu vücut. Hepsi bir yana kadın beynindeki nöronların birbirleri arasında daha fazla bağı vardır bu da şu demektir. Sen bir odadan kaçmak için 3 tane yol görüyorsan o kadın tam 30 tane görüyor.

Arkadaşlar, kadınlara hepimizin ihtiyacı var ve her biri çok değerli.  Onlar olmadan yapamayacağımız binlerce şey var. Kadınları sevin, koruyun, besleyin 🙂 . Kaçış oyunlarından kaçabilmek istiyorsanız kadınlara ihtiyacınız var. Çünkü bazen sizin asla bakamayacağınız açılardan bakıp, bir bulmacaya hiç aklınıza gelemeyecek noktalardan yaklaşırlar. Odadan kaçmak mı istiyorsunuz ? Kadınlarla girin. İyi bir puan mı yapmak istiyorsunuz ? Kadınlarla girin. Oyunda çok mu eğlenmek istiyorsunuz ? Kadınlarla girin.

Dünya üzerinde ki tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, mutlu hayatlar dilerim.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın