Genel

Kararsızları Evden Kaçış Oyunlarına İkna Etmenin Yolları

Bir grup arkadaşın bir araya gelip heyecanlı bir maceraya dalmasından daha eğlenceli ne olabilir? Escapist ekip ruhunu tazelemek isteyenler ve hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılanlar için birbirinden farklı oyunlar sunuyor. Ama bu eğlence garantili oyunlardan birini denemek her zaman beklenildiği kadar kolay olmuyor. Her grup farklı karakterlerde insanlardan oluşuyor ve farklı dinamikleri de içinde bulunduruyor. Yani siz çok hevesli de olsanız bazen kaçış oyunlarına şüphe ile yaklaşan bir veya bir kaç arkadaşınız tüm ekibi bu muhteşem eğlenceden alıkoyabiliyor. Peki ne yapacaksınız? Pes mi edeceksiniz? Tabii ki hayır. İşte size tüm şüpheci dostları ikna etmenizi ve her buluşmanızda aynı rutinde kalmamanızı sağlayacak evden kaçış önerileri…

1. Her karşı çıkışa hazır bir cevabınız olsun.

angry

Gruptan mutlaka farklı sesler çıkacak. Size gelebilecek olan itirazlara hazır ve mantıklı cevaplar vererek hem gruptaki liderlik tahtına oynarsınız hem de tüm kararsızların fikirlerini kolayca değiştirebilirsiniz. Örneğin; “Kapalı kalmaktan korkarım.” diyen arkadaşınıza ekip olarak orada olduğunuzu, eğlencenin bir miktar korku ile daha da tetikleneceğini ama kendini huzursuz hissettiği her an iletişim panosu yoluyla oyun yöneticileri ile irtibata geçebileceğini ve kendini iyi hissetmediğinde panik butonunu kullanarak oyunu hep beraber bırakabileceğinizi söyleyin. Hem ekip ruhunu coşturun hem de tedirginlerin gönlünü kazanın.

2. Oyunların zengin içeriklerinden faydalanın.

speak

İyi bir evden kaçış oyunu için ilk kural doğru ekibe sahip olmaktır. Arkadaşları ikna ederken zaaflarından faydalanın. Yani polisiye romanlara ve filmlere düşkün, ekibin entelektüeli olan arkadaşınıza Ahmet Ümit’in kitabından uyarlanan “Agatha’nın Anahtarları” oyunundan bahsedin. Kaçış oyunları konusunda çekinceleri varsa bile bir kitabın içindeymişçesine hissedeceği farklı bir macera onu cezbedecektir. Ya da korku ve gerilim sever arkadaşlarınıza kıyamet üçlemesinin konularından bahsedin. Salgınlar, yaşayan ölüler ve garip deneyler içerisinde zamana karşı bir yarışla onu aralıksız dizi izlemekten yapıştığı evdeki koltuğundan kurtarın.

3. Gidip çok eğlenen başka grupları örnek gösterin.

jealous jealousy real housewives rhony real housewives of new york

Diğer planlar üşengeç ekibiniz üzerinde işe yaramadıysa kıskandırma yoluna gidin. Kaçış oyunlarına gidip çok eğlenen başka arkadaş gruplarından bahsedin. Tüm gençliğin akın ettiği böyle bir etkinliği kaçırmamaları gerektiğini hissettirin. Gerekirse grupta birbirinden hoşlananların başkalarını kıskanmalarını sağlayın. Sinsi olun. Unutulmaz bir eğlence için tatlı rekabetlerden kaçınmayın.

4. Mali durumları doğru planlayın.

K. Michelle money cash dollar dollars

Ucuzcu arkadaşların karşı çıkışları için hazırlıklı olun. Dışarıda yapacağınız rutin bir akşamın Escapist’te geçireceğiniz heyecanlı deneyimden daha pahalıya mal olacağı aşikar. Hesabınızı önceden yapın hemen bu tarz çıkışları geri püskürtün. Ayrıca Escapist’te ödemelerin kredi kartıyla da yapılabileceğini de hatırlatın. Bu özel eğlencenin yıllarca hafızalarınızda kalacak bir hatıra olacağını unutmayın, unutturmayın.

 

Bir Cevap Yazın