Genel

Kıyametten Kaçış Korku Odası – Sınırlarını Keşfet

Üzerine sayısız film çekilen,  kitaplar yazılan kıyamet mefhumu herkes gibi seni de ürkütüyor ve heyecanlandırıyor olmalı.

Bilinçaltında sen de bu heyecandan ve gerilimden haz duyuyorsan; kendini, zekanı, yaratıcılığını, sorun çözme yeteneğini bir de kıyamet senaryoları üzerine kurulu gerçek kaçış oyunlarında deneyebilirsin.

Şöyle bahsedelim

Güneş tüm parlaklığını yitirir;gezegenin kaderiyle oynayan laboratuvar deneyleri yapılır, bildiğimiz dünyayı ele geçirmeye çalışan bir takım yaratıklar boy gösterir, salgın hastalıklar günlük yaşamı kabusa çevirir, insanın yaşamla bağını koparan virüsler hızla yayılır, zombileşen insanlar sokakları istila eder. Dünyanın başına gelen tüm bu badirelerin altından kalkacak, insanlığı yok olmaktan kurtaracak bir kahramana ihtiyaç vardır. Söz konusu kahraman zekasını ve yeteneklerini kullanarak önüne çıkan soru işaretlerini birer birer çözer ve en nihayetinde tüm insanlıkla beraber aydınlığa kavuşur. Hepsi ve daha fazlasını “dünyanın sonu”, “kıyamet” temalı film ve kitaplarda bulabilirsin. Okuyarak ya da izleyerek gerilimli, maceralı, aksiyonlu ve hatta polisiye hikayelerin seni duygudan duyguya sürüklemesine izin verebilirsin. Ya da hikayeyi bizzat kendin yaşarsın!

Türkiye’de son iki yıldır hayatımızda olan gerçek kaçış oyunları, seni  hikayelerin baş kahramanı yapıyor. Kendini test etmek, gerçekten macera, gerilim, korku, aksiyon insanı olup olmadığını görmek için mutlaka  bir kere bu heyecana  ortak olmalı, bilinmezliğin sularında kaybolmayı denemelisin. Yaşayacağın adrenalinin yanında matematiksel zekânı, bulmaca ve problem çözme yeteneğini, zamanı doğru kullanma becerini, stres yönetme kabiliyetini, strateji oluşturma performansını, ekip çalışmasına yatkınlığını, detaycılığını, mantık ve hayal gücünü sınamak için eşsiz bir tecrübe olabilir. Bu arada şans ve tesadüflerle nasıl bir ilişkin olduğunu da göreceksin. Böylece şans oyunlarının hayatındaki yerini tekrar gözden geçirebilirsin. Bazen sınırlarını belirlemek ve  derinlerde saklı kalmış  yeteneklerini ortaya çıkarmak için bir vesileye ihtiyaç duyarsın. Bundan daha eğlenceli bir vesile  düşünülemez.

Oyundan çıktıktan sonra artan öz güvenini de cebine koyup her türlü iş görüşmesine gidebilirsin. Herhangi bir insan kaynakları yöneticisi işe alacağı elemanda bunlardan başka hangi nitelikleri arar ki?

Kaçış oyunları dünyasını başarılı bir biçimde gerçek hayata taşıyan Escapist, kaçış oyunları portföyünde yer alan kıyamet konseptli üçleme, tüm bu duygu devinimlerini en gerçek halleriyle sana yaşatırken sınırlarını keşfetmen için de eğlenceli bir araç haline geliyor. “Sıfır Noktası“, “Salgın” ve “1796“isimli oyunlardan oluşan Kıyamet Üçlemesi’ni ve daha fazlasını Trump AVM’deki Escapist‘in yolunu tutarak tecrübe edebilirsin.

ucretsiz_rez

Bir Cevap Yazın