Basın Bülteni Genel Gerçek Kaçış Oyunları

Metruk Gazileri Birlik ve Dayanışma Vakfı

Gazi olduk hepimiz. Metruk Gazileri Birlik ve Dayanışma Vakfı kurmaya karar verdik. Yani MeGaBiDaV. Tabi ileride bu üniversite bile olabilir. Şimdilik çok taze bir plan. Ama hayallerimiz büyük. Gaziler’den korkutma dersleri gibi konular işletilebilir. Önümüz açık, tek rakibimiz testere.

Metruk Gazileri olarak size, kim olduğumuzu, ne olduğumuzu ve nasıl var olduğumuzu anlatacağım. Bizler seçilmiş ufak bir ekibiz hatta sayımız bir elin parmaklarını geçmiyor. Bize bakan insanlar bizi normal olarak görse de. Bizim içimizde uyuyan bazı canavarlar var. İçimize işledi artık cinlik ve zombilik.

Metruk Gazileri Nedir ?

Metruk Gazileri, Escapist’te çalışan, insan korkutmakla görevli olan Game Master’lar içinde, spesifik olarak, Metruk oyununda bir korkutma esnasında kaza geçirip, ölmemiş olan kimseleri kapsayan bir gruptur.

Metruk Gazileri Kimlerdir ?

İsimlerimiz gizli tutulmaktadır.

 Gaziler Nasıl Var Olmuştur ?

Metruk oyununu korkuturken kafalarına gözlerine korkudan eşya fırlatan insanların, o eşyaları bi şekilde Game Masterların bir yerlerine tutturmaları sonucu oluşmuşlardır.

Ne Gibi Yaralanmalardan Söz ediyoruz ?

-Dudağa fırlatılan mum sonucu dudak patlaması.

-Ayağa fırlatılan odun sonucu ayak sakatlanması.

-Göze fırlatılan mum sonucu, göz morarması.

ve daha niceleri.

Neden MeGaBiDaV ?

Çünkü Metruk aslında sadece bir korku oyunu değildir. Metruk herkesin korkuları ile yüzleştiği, ruhların hapsoldukları kozalardan açığa çıktığı, insanların kendini keşfettiği, bir kaçış oyunundan bile öte, bir özgürlük bir kurtuluş oyunu. Nerede ise meditatif bir seans. Biz de bunu ölümsüzleştirmek adına, Metruğu koruyup beleyip büyütebilmek için, Metruğun yüce koruyucuları olarak Gaizleri seçtik ve MeGaBiDaV (Metruk Gazileri Bİrlik ve Dayanışma Vakfı) adlı vakfı kurduk.

Metruk ile ilgili bütün problemlerinizi, booking@escapist.com’a MeGaBiDaV başlığı altında yöneltebilirsiniz.