Android Gerçek Kaçış Oyunları iOS Oyunlar

The Room – Puzzle Çözme Yeteneklerinizi Sınayın ve Geliştirin

The Room, odadan kaçtık fakat bu sefer kutuya girmeliyiz.

Hiç gerçek kaçış oyununa gelmeden önce kendizi denemek istediniz mi ? The Room ile Kendi performansınızı görmek ve biraz da olsa bulmaca çözme yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Kaçış Oyunu seviyorsanız bu oyun tam size göre.

 Evet arkadaşlar, eğer gerçekten bulmaca çözme yeteneklerinizi denemek veya geliştirmek istiyorsanız bu oyun tam size göre. Te Room, tam 8 tane ödül almış bir oyun. Önce iOS cihazlara daha sonra da Android cihazlara ve eninde sonunda PC’lere de sıçrayan bu oyun puzzle severler camiasında tam bir sansasyon yarattı.

Oyunun amacı bir odanın içindeki bir kasayı açmak. Grafikleri 3 boyutlu. Ekranınızın merkezinde bu kasa sabitlenmiş durumda ve kasanın etrafında dönüp üstüne ve çevresine bakıp kasayı açabilmek için üzerinde veçevresinde ipuçları ve gizli bölmeler arıyorsunuz. Kulağa çok basit geliyor biliyorum ama bu oyun sadece puzzle’dan ibaret değil. Aynı zamanda harika bir atmosferi ve müzikleri var. Birde ilginç gelebilir ama bir hikayesi var. Oyun boyunca bulduğumuz ufak notlarla oyunun içine ufak ufak işlenmiş hikayesi her bölümde oyunu daha da heyecanlı kılıyor.

Oyunun süresi sizin bulmaca çözme yeteneklerinize göre değişkenlik gösteriyor ama ne yapacağınızı biliyorsanız toplamda ortalama 2 – 3 saat kadar sürebiliyor. Ama bazen ne yaptığınızı biliyor olsanız bile oyunun dikkatinizi yüksek oranda sınadığı bazı yerlerde çokça zaman kaybedebilirsiniz. Ama pes etmeyin arkadaşlar bu oyun gerçekten hakkını veriyor.

Oyunda bulduğunuz eşyaları da incelemeniz gerekiyor, bazen bir eşyayı kullanmak için o eşya ile oynamanız gerekebiliyor veya bir eşyanın içinden başka bir şey bulabiliyorsunuz. Atmosfer, o kadar güzel verilmiş ki bir yandan kasanın içinde ne var diye merak ederken bir yandan geri dönüşü olmayan derinliklere indiğinizi hissedebiliyorsunuz.

Kalite ve fiyat oranına baktığımızda fiyatı fazlasıyla uygun, akıllı telefon platormları için 2TL civarında olan oyun PC de ise sadece 10TL. Çoğunlukla aynı olsa da PC versiyonunun grafikleri iOS ve Androide kıyasla büyük bir oranda daha iyi. Oyunu temin etmek için;

Android

iOS

PC

Arkadaşlar bulmaca çözme yeteneklerinizi geliştirdikten sonra hepinizi oyunlarımıza bekliyoruz, unutmayın bu oyun sizin için sadece alıştırma. Asıl macera şimdi başlıyor : Escapist.

Bir Cevap Yazın