Gerçek Kaçış Oyunları

Sıkça Sorulan Sorular Top 7 (Soru 7 ve 6)

Sıkça sorulan soruları kendime soramadım

Serin serin terledim, ipucunu bulamadım

Sağ kolumda bir acı , bayılınca anladım

Sorumu sorana kadar, ısırma zombi yarim.

Kaçış oyunlarında Sıkça Sorulan Sorular Top 7 (Soru 7 ve 6) listemize hoş geldiniz arkadaşlar. Bize sorulma oranlarına göre sizlerin en çok neleri merak ettiğinizin bir listesini yaptık. Hiç beklemeden başlayalım mı ?

7.Ne Kadar süremiz var ?

Evet arkadaşlar en çok sorulan sorular listemizin en alt sırasında yer alan ” Ne kadar süremiz var ? ” sorusunun cevabını aslında bilmeyen pek yok. Bizi bir şekilde kendi bulan insanlar araştırmasını yapmış oluyor web sitemizde de burada da her yerde 60 dakika diye yazıyor.  Ama zaten bu soruyu soranlar, hiçbir şey bilmeden arkadaşlarının yanında gelip neyle karşılaşacağını hiç bilmeyen insanlar tarafından soruluyor 🙂 60 dakika olduğunu öğrenen oyuncularımız, bu bilginin hemen akabinde bir soru daha soruyorlar ki benim favorim. ” Peki ya 60 dakika da çıkamazsak ? ”

6.Kaç tane ipucu hakkımız var ?

Aslında bu konu baya komik bir konu. Çünkü biz ipucu hakları ile ilgili baya bir değişiklik geçirdik. Bir türlü güzel bir sayı tutturamadık. Aslında ilk başta her şey çok net idi. 3 tane ip ucu hakkı ile başlattık her şeyi ve bir süre güzel gitti çünkü genelde bu tarz kaçış oyunları, bulmaca ve puzzle çözme hobisi olanların geldiği bir yerdi burası ve 3 ipucu idealdi. Zaman geçtikçe ve kaçış oyunları daha popüler oldukça buraya gelen insanlar arttı ve artık sadece tek bir kesime değil bir sürü kesime hitap ediyorduk. Fakat bu yanında problemleri de getirdi. Hayatı boyunca bulmaca çözmemiş insanlarda geliyordu bu yüzden 3 ipucu hakkı fazlasıyla yetersiz kalmaya başladı. Bu sefer yeni bir uygulama başlattık, ” . . . sana da ipucu , sana da ipucu, şunlara da biraz verin ,herkese ip ucuuu ! ” . Sınırsız ipucu uygulamasına geçtikten sonra bu sefer bir baktık oyunu, oyuncular oynamıyor. Biz oynuyoruz. Her adımda ipucu alınıyor ve oyundan alınan zevk ve başarmışlık hissiyatı azalıyor.

Bunun üzerine biz de 10 olsun bizim olsun dedik. 10 ipucu hala düşünüldüğünde çok gibi duruyor fakat baktığınız zaman ipuçları bizim oyunlarımızda puan düşüren bir faktör olduğundan 10 ipucu dediğimizde oyuncular kendi isteklerine göre ipucu alımlarını ayarlayabiliyorlar. Böylece hem oyunun tamamını biz çözmemiş oluyoruz hem de hiç bilmeyen oyuncular oyunları fazlasıyla deneyimleme şansı elde ediyor.

 

Soru 5 ve 4

Soru 3

Soru 2

Soru 1

Bir Cevap Yazın