Gerçek Kaçış Oyunları

Sıkça Sorulan Sorular Top 7 (Soru 5 ve 4)

Sıkça Sorulan Sorular da bu hafta oda oda dolaşıp hangi yaratık nerenize nasıl atlar bunu tartışacağız .

Hoş geldiniz arkadaşlar Sıkça Sorulan Sorular Top 7 (Soru 5 ve 4) de yine baş başayız. Eğer serinin başlangıcını okumadıysanız buradan ulaşabilirsiniz. Serimizin devamında sıralamamızda ki 5. ve 4. soruları ele alacağız.

5.Ya 60 dakikada Çıkamazsak ?

Bu soruyu soran herkese verdiğim cevabı veriyorum size de arkadaşlar. 60 dakikada çıkamazsanız eğer, kalıyorsunuz içeride, çıkana kadar orada mahsur durumdasınız. Şu an bile 4 gündür devam eden oyunumuz var hala çıkamadılar ipucu hakları da gitti, en son baktığımızda ” yemeeek nolur bize yemek verin , çok acıktık çok susadık , arkadaşımız bayıldı yardım edin bize ” diye haykırıyorlardı. . .  Tabi ki bu anlattıklarım şaka, 60 dakika içinde çıkamazsanız bir game amster arkadaşımız kapınızı çalıp odaya girer “süremiz maalesef doldu arkadaşlar” der ve oyunun kalanını vakit var ise gösterir yok ise anlatır.

4.Kaç Oda Var ?

Kaç oda yok ki ? Bu soruyu anlayabiliyorum, çünkü genelde insanlar çok şey görmek istiyor. Yani büyük bir alan olsun geniş olsun ve bir sürü oda gezelim. Gezmenin yanında başarmışlık hissiyatını çok oda gezerek almakta mümkün sonuçta bir odaya geçmeden önce belli bulmacalar çözüyorsunuz ve bir sonraki oda ya geçiş hakkını kazanıyorsunuz ve bu harika bir his. Ama bizde durum biraz daha farklı, biz de başarmışlık hissiyatı bulmacaların içerisinde saklı. Baktığınız zaman buradaki alanımızı en iyi şekilde değerlendirip tam tamına 6 tane oyun oluşturduk sizler için. Eh tabi 6 oyun da kolay yapılmıyor. Yani bu işin yazımı planlanması bulmacaları inşaatı derken hem vakit hem de masraf olarak biraz ağır oluyor. Fakat sonucunda sizlerin çok sevebileceğini düşündüğümüz oyunlar ortaya çıkarttığımızı düşünüyoruz ki geçtiğimiz yıllar da bunun bir kanıtı diyebiliriz.

Kaç oda var ? sorunuzun cevabını şöyle açıklayayım size. Bir korku evi kadar geniş ve büyük bir yer beklemeyin çünkü kocaman bir apartman dairesine sadece bir oyun koymuyoruz  iki veya üç apartman dairesi büyüklüğünde bir yere 6 tane oyun yapıyoruz. Fakat bu demek değil ki tek bir oda . Tam olarak kaç oda olduğunu söyleyemesem bile tek oda olmadığını bilin. Söylememe sebebimizi ise şöyle açıklayayım; eğer kaç oda olduğunu söylersek kafanızda bir çıta oluşturmuş oluruz bu da  oyun performansınızı kötü anlamda etkileyebilir.

Soru 7 ve 6

Soru 3

Soru 2

Soru 1