Gerçek Kaçış Oyunları

Sıkça Sorulan Sorular Top 7 (Soru 1)

Sıkça Sorulan Sorular Top 7 (Soru 1) yazımızda Sıkça Sorulan Sorular listemizin büyük finale hoş geldiniz arkadaşlar . Daha önce okumayanlar için 7-6 , 5-4 , 3 ve 2. soruların işlendiği önceki yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Evet arkadaşlar öncelikle bütün bu soruları bize sorarak bu yazılara sebebiyet verdiğiniz için hepinize, bütün oyuncularımıza teşekkür ederiz. Yer yer komik yer yer ciddi yer yer gerekli yer yer gereksiz bütün bu soruların bulunduğu bu listemiz en eğlenceli anılarımızın bir bölümünü oluşturmakta. Bu yazımız da bize EN ÇOK sorulan soruyu işleyeceğiz.

Temas Var Mı ?

Aslında bu soruya çok fazla komik şekilde cevap verilebilir ve çok eğlenceli anlar yaratılabilir fakat bu soruya karşı tavrımız her zaman çok ciddi olmuştur. Çünkü bu soruyu soranlar genelde haklı endişelerle soruyorlar. Daha önce korku evlerindeki deneyimlerinden yola çıkarak soruyorlar. Çünkü bize geldiklerinde genelde elektrikli testere ile veya elektroşok tabancası ile kovalanmış oluyorlar, zorla yakalanıp sürüklenilmiş falan oluyorlar. Yanlış anlamayın korku için harika fikirler bunlar fakat temas işi biraz tehlikeli. Yani yapabilenleri tebrik ediyoruz gerçekten güvenli bir şekilde yapılabildiği zaman gerçekten korkutucu anlar yaratılabilir bu malzemeler ile.

Biz de temas yok arkadaşlar, ne bizden birisi size dokunabilir ne de sizden biri bize dokunabilir. Dokunmanın yasak olduğu bizde bile refleksten kaza yaşanabiliyor. Eğer dokunmayı serbest bıraksak, korkutmaktan sorumlu arkadaşlar dayak yer. Ayağına odun fırlatıldığı için ayağı sakatlanan mı dersiniz , kafasına mum fırlatıldığı için dudağı patlayan mı dersiniz. Bu tarz kazalar zaten yaşanıyor. Bir de dokunma olsa oyuncular zaten karşı koymaya meyilli, bayağı sıkıntı yaşanır.Bu yüzden o topa girmemeyi tercih ediyoruz.

Bir de bazen bazı arkadaşlar özellikle ” abi temas var mı ? yani refleks var bende ondan soruyorum, dövebilirim yanlışlıkla. ” gibi şeylerle geliyorlar bir de bazen bunu söyleyen arkadaşlar 2 metre 10 santim uzunluğunda ve 1 buçuk metre genişliğinde olabiliyor Böyle olduğunda da tabi ki haliyle biz de korkuyoruz. Bazen birisini dövmek için gelenler oluyor onu hissedebiliyorsunuz, içinde biriktirmiş bir şeyleri patlayacak. Tekrar tekrar patlanacak yerin burası olmadığını anlatıyoruz 😀

Soru 7 ve 6

Soru 5 ve 4

Soru 3

Soru 2