Genel Gerçek Kaçış Oyunları Sınav YGS

“Sınav”dan Kaçış – YGS Edition

Merhaba sınavzedeler, bir YGS daha atlatmış bulunmaktayız. Sınava girmiş olan her arkadaşıma geçmiş olsun diyorum ve sınavdan sonra neden kaçış oyununa gelmeniz gerektiğini size anlatmak istiyorum.

Kaçış oyunu sadece odadan kaçmak için değil hayatın monotonluğundan kaçmak için de harika bir yöntem. Sınavdan sonra yapılabilecek en zevkli şeylerden biri. Neden diye sorarsanız; sınavınız iyi veya kötü geçmiş olsa da kaçış oyununuzda zekanızı gösterebilmek her zaman güzel bir hissiyattır. Neden ? derseniz, sebebi kaçış oyunlarında öğrendiğiniz ya da gösterdiğiniz pratik zekalı düşünce şeklinin hayatınızın her noktasında işe yarayacak olması. Sınav için çalıştığınız her bilgi hayatta işinize yaramayacak bu bir gerçek. Ayrıca her zaman sınava girmek size bir şeyleri başardığınızı hissettiremez. Çünkü sınav sınavdır. Ama kaçış oyunu, gerçek kaçış oyunu, bir hayat sınavı gibidir. Gerçekten bir yerde kapalı kalsaydınız ve çıkmanız gerekseydi ne yapardınız ?

Aslında bu noktada okullarda öğrendiğimiz ve sınavlarda karşımıza çıkan bir çok dersten faydalandığınızı biliyor muydunuz ?

 

Evet yanlış duymadınız arkadaşlar, oyunlarımızda bulmacaları çözerken temel matematik, temel edebiyat, veya temel fizik gibi şeyler kullanmanız gerekebilir. Zaten ilk olarak ihtiyacınız olan şey edebiyat olacaktır. Neden mi ? Çünkü okuduğunuzu anlamak, kaçış oyunlarda ihtiyacınız olan ilk şey. Okuduğunuzu anlamazsanız elinizdeki ip uçları ile ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Temel fizik bazı görsel bulmacalarda işinize yarayacaktır. Okuduğunuzu anlasanız bile o anladığınızı görsel olarak odayla bağdaştıramaz iseniz hiç bir şey yapamazsınız. Birde matematik var, her zaman değil ama bazı oyunlarımızda toplama, çarpma ve bölme yapmanız gerekebilir. Çok basit tek bilinmeyenli denklemlerle karşılaştığınız bir oyunumuzda var 🙂

Eğer sınavdan bunaldıysanız arkadaşlar, kafanızı dağıtmak istiyorsanız ve gerçek hayat içerisinde bilgilerinizin işe yarayıp yaramadığını görmek istiyorsanız, ilk durağınız Escapist olsun. Çünkü sadece bilgi değil mantık, iletişim, liderlik gibi özellikleriniz var mı ? Varsa ne alemdeler ? bu sorularınızın cevabını da burada bulabilirsiniz. Sınavdan kaçmayı başardıysanız hemen www.escapist.com.tr adresine gidip ücretsiz rezervasyonunuzu yaptırın ve beraber bakalım odalarımızdan kaçabilecek misiniz.

Sakın strese girmeyin arkadaşlar; bizim sınavlarımızda kopya çekmek serbest. Bu yüzden ipucu butonumuz var ^^

Bir Cevap Yazın