Genel Gerçek Kaçış Oyunları Şirket

Şirket İçin En Uygun Kaçış Oyunları

756Şirket için en uygun kaçış oyunları biraz da şirketin çalışanlarıyla alakalıdır aslında . Ama her şirketin ortak yönleri vardır örneğin hepsinin şirket olması veya hemen hemen hepsinin ofis ortamında çalışıyor olması gibi. Çoğunlukla kafasını kullanması gereken eleman çalıştırıyor olması gibi. Veya  departmanlarında güçlü iletişim ve bağ arıyor olması gibi. Bütün bunlar bir yana herhangi bir şirket içi en uygun kaçış oyunları nelerdir ?

Bir şirket için uygun olabilecek oyunlar biraz da şirketin odağına göre değişebilir . Ama maksat çoğu zaman olduğu gibi kişisel ve ekipsel denetim ise buna özel bir kaç oyun olabilir. Lider ruhları, koruyucuları, araştırmacıları, bir arada tutucuları, sakinleştiricileri veya başka bir işlevi olan başka bir insanı tespit etmenize faydası olabilecek bir takım oyunlar var. Aslında bunu çoğu oyunda yapabilirsiniz ama daha rahat gözlemleyebileceğiniz spesifik oyunlar var.

Kutsal Hazine

Şirket departmanları kalabalıksa ve bu grupların bir arada nasıl çalıştığı incelenmek isteniyorsa Kutsal Hazine oyunu 4-8 kişi alabiliyor.  Bu oyunda iki grup halinde iki ayrı odadan başlanıyor ve kafa karıştırıcı bir oyun. Problem çözme ve etrafı gözlem konusunda insanları incelemek istiyorsanız bu oyun sizin şirket için uygundur. Bir de oyun çok büyük ve zor yani bir noktadan sonra insanlar zihinsel olarak çok yoruluyor. Bu yüzden grupta bir motivasyon yükseltici kişi arıyorsanız onu bulmak için en ideal oyun. Bir çok oyunda oluğu gibi iletişimin yüksek seviyede olması gereken bir oyun. Bu oyunda bir tık daha fazla olabilir.  Çünkü kafa karıştırıcı etkenleri olan bir oyun.

1796

Bir çok noktada farklılık arıyorsanız bu oyun onun tespiti için mükemmel bir oyun. Çünkü çok fazla farklı bakış açısı ve dikkat gerektiren bir oyun. Okuyup anlama ve bunlara dayanarak gözlem yapma  yetisi arıyorsanız bu oyunda fazlaca gerekli bir yetidir. Yine farklı bakış açılarından yola çıkarak iletişim kurulması gereken bir oyun. Çünkü yanlış anlaşılmaya çok açık ipuçlarıyla dolu. Şirket atik ve sözel anlamda gelişmiş insanlar arıyorsa bu oyunda değerlendirebilir.

Sıfır Noktası

Bu oyunda ise şirket içinde kişilerin hem sayısal dikkatlerini hem de dikkatlerini ölçebilirsiniz. Hem de oyun bir şirkette geçiyor. Bu yüzden yabancılık çekilmeyecektir. Tabii dekorasyon olarak talan edilmiş bir şirket olduğundan ortam çok karışık dosyalar ve duvardaki işlemler çok fazla bu yüzden dikkat son derece önemli. Aynı zamanda aklına geleni yapmaktan çekinmeme yetisine de yüksek oranda ihtiyaç var. Gerilim oyunu olduğu içinse grubun baskı altında nasıl çalıştığını ve grupta kişileri sakinleştiren ve dikkatlerini toplamalarına yardımcı olan kişiler var mı ? inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın