Gerçek Kaçış Oyunları Şirket

Şirketler Neden Kaçış Oyunu Oynamalı ?

Şirketler neden kaçış oyunu oynamalı sorusunun binlerce cevabı olabilir. Sorulması gerekende bir sürü soru var aslında, şirketinizden memnun musunuz ?  veya iş arkadaşlarınızdan ? iş ortamınız iyi mi ? veya iş arkadaşlarınızla iletişiminiz nasıl ? bir sürü soru. Bu sorularında bir sürü cevabı var. Patronlara tavsiyem bu soruları siz çalışanlarınıza sorun. Çalışan arkadaşlarıma da tavsiyem bu soruların cevaplarını patronlarınıza iletin. Peki şirketler neden kaçış oyunu oynamalı.

Şirketler başarılı olmak için öncelikle çalışanlarının zeki,çevik ve ahlaklı olması şarttır. İyi, çalışkan ve atik bir ekip eşittir güçlü bir ekip. Güçlü bir ekip ise bir şirketi başarılı kılar. Peki ekibiniz güçlü mü ? Güçlü ise ne kadar güçlü ? Öncelikle gücün ne olduğunu konuşmak lazım. Güçlü bir ekip için sadece bireysel olarak kuvvetli elemanlar değil, takım halinde iyi çalışan elemanlar gereklidir. Yani güç için aradığımız anahtar kelime iletişim. Yani bireysel olarak güçlü olmalarının yanında bir de iletişimleri iyiyse o ekip güçlü bir ekiptir.  Bireysel olarak ne kadar güçlü olursanız olun iletişim yoksa, o gruptan hayır gelmez.

İşte tam bu noktada şirketler için kaçış oyunları  giriyor. Ekibinizdeki insanlar bireysel olarak ne kadar atik ? Ne kadar cevval ? Sorun çözme konusunda nasıllar ? veya Grubunuzda kim lider ? kim araştırmacı ? kim koruyucu ? veya grubunuzun iletişimi ne alemde? grubunuz iyi çalışıyor mu ? gibi soruların cevaplarını kaçış oyunlarında alabilirsiniz. Bu anlamda kaçış oyunları şirketler için gerçekten harika bir denetim mekanizması haline gelmiş durumda.

Bir çok şirket yıl içerisinde kendi departmanlarını teker teker kaçış oyunlarına getirip genel bir değerlendirme yapmaktadır. Ekiplerindeki kişilerin hem kişisel gelişim için ihtiyaçlarını hem de gruplarında eksik olan iletişim sıkıntılarını tespit etmek için kaçış oyunlarını kullanmaktadır.

Siz de durmayın !

Kaçış oyunları bu anlamda çok etkili denetim mekanizması olsa da hala özünde oyun olması, çalışanları hem eğlendirmekte hem de baskı altında olmadan kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam içerisine sokmaktadır. Bu durum şirketlere büyük anlamda pozitif değerlendirme şansı vermektedir. Şirketler bu yüzden kaçış oyunlarını tercih ediyor ve etmeye devam etmelidir 🙂

Eğer sizde çalışanlarınızı değerlendirmek isterseniz bekleriz ; 0212 272 71 50

Bir Cevap Yazın