Genel

Tüm Zamanların En İyi Kaçış Filmleri

Rezervasyonunu yaptırdın, oyun saatinin gelmesini bekliyorsun. O zaman evde ne yapsam diye düşünme, hemen kaçış temalı bir film izle! Senin için en iyi kaçış temalı filmleri sıraladık:

#1: ESARETİN BEDELİ

Konusu: Esaretin Bedeli, suçsuz olduğu halde ömür boyu hapis cezasına mahkum edilen Andy Dufrense’in yaşadıklarını konu alıyor. Andy, 20 yılın sonunda hapishaneden kaçmayı başarıyor.

Kaçış Oyununda İşe Yarar Mı? : Üzgünüz ama yaramaz. 🙂 Çünkü senin 20 yılın değil yalnızca 60 dakikan var! Ayrıca Andy’nin hapishaneden nasıl kaçtığını düşünürsek, herhangi bir oyunumuzun başına öyle bir şey gelsin istemeyiz…

#2: ALCATRAZ’DAN KAÇIŞ

Konusu: Daha önce kaldığı hapishanelerden sürekli kaçmayı başaran Frank Morris, Dünyanın en yüksek güvenlik önlemli ve kaçmanın mümkün olmadığı Alcatraz’a gönderilir. Burada kaldığı süre içinde kendisi gibi daha önce kaldığı hapishanelerden kaçtığı için buraya gönderilen bir grup insanla tanışır. Hep beraber, bu hapishaneden kaçan ilk insanlar olacaklardır. Üstelik kaşık, yağmurluk ve biraz da pratik zeka kullanarak.

Kaçış Oyununda İşe Yarar Mı? : Evet, takım çalışması zamanında kaçabilmek için çok önemli, Frank gibi, sen de takımındaki farklı yetenekli oyuncuları fark edip, farklı bakış açılarını kaçmak için kullanacaksın. Senin belki de çözemeyeceğin bir şifreyi o konuda yetenekli olan bir arkadaşına paslayabilirsin.

#3: TAVUKLAR FİRARDA

Konusu: Kötü kalpli Mr. and Mrs. Tweedy’nin çiftliğinde yaşayan bir grup tavuğun, kızarmış tavuk olmaktan kaçabilmek için uçmayı öğrenmek zorunda kalmalarını konu alıyor.

Kaçış Oyununda İşe Yarar Mı? : Merak etme, biz seni kaçamazsan kızartmıyoruz. 🙂 Ama rastgele parçaları rastgele olmayan biçimlerde bir araya getirmeyi bu filmden biraz da olsa öğrenebilirsin. Odalarımız uçmak için yeterli büyüklükte olmayabilir ama sen kaçmanın başka bir yolunu bulabilirsin.

#4: NERDESİN BE BİRADER?

Konusu: Ulysses Everett McGill, bir cezaevinde hüküm giymiş olan ancak kısa zamanda buradan kaçmanın planlarını kuran azılı bir suçludur. Artık ne pahasına olursa olsun bu delikten çıkmaya kararlı olan McGill, iki mahkumu da kendine inandırarak onları, mahkum olmadan önce gömdüğünü söylediği 1.2 milyon dolarlık hazineyi bulmaya ikna eder. Prangaları ayaklarında, macera dolu bir yolculuğa atılan üç gözüpek adamı bu yolculukta bekleyen şeyler ise birbirinden tuhaf olacaktır. Filmin en akıllarda kalan cümlesi ise şu şekilde ”Aradığın hazine, bulduğun hazine olmayacaktır.”

Kaçış Oyununda İşe Yarar Mı? : Evet. Everett ve iki arkadaşanın hayatta kalmasını sağlayan şey, tamamen tesadüftü. Kaçış oyunu oynarken tesadüflere ve şansa ihtiyacın olacak, ama sen yine de sadece şansa bırakma. 🙂

#5: POSEIDON MACERASI

Konusu: Klasik bir kaçış fimi. Yalnızca 70’li yıllarda çekilen filmlerin sahip olduğu nostaljik hava ve kaçış heyecanı birleştiğinde ortaya çok keyifli bir film çıkıyor. Film, okyanusun ortasında alabora olan bir gemiyi ve içindeki insanların hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Kaçış Oyununda İşe Yarar Mı? : Pek sayılmaz. Yavaş yavaş su dolan bir gemiden kaçmak çok zor olsa gerek. Bizim oyunlarımız o kadar zor değil. 🙂 Hem, hayatta kalma mücadelesi başka, zamana karşı yarışmak başka.
ucretsiz_rez

 

Bir Cevap Yazın