Aile Gerçek Kaçış Oyunları Turizm

Bir Turist İçin En Uygun Kaçış Oyunları

Bir turist için en uygun kaçış oyunu diye bir başlık aslında olamaz. Çünkü aslında turist diye bir insan türü var ama yok. Yani kaçış oyunları aslında çok kişiseldir. Bir oyunu neye göre sevebileceğin çok sana bağlıdır. Nihai olarak içeride yaşadığın deneyime bağlı olsa bile dekorasyonu veya bulmacaları ile bir yerden yakalar sizi. Bu bağlamda bakarsak eğer turistler için en uygun kaçış oyunları aslında hepsi.

Yani siz yurt dışına çıktığınızda kesinlikle şunu diyebilirler ” bu arkadaşımız turist o halde burada ki şunu şunu şunu sevecektir . . . ” fakat bunu kaçış oyunları için söylemeniz çok zordur. Çünkü kaçış oyunları zaten dünyanın her yerinde var artık . Bu yüzden turist kesin bu oyunu sever diyemeyiz. Ama neyse ki iddialıyız bizce turistler bizim her oyunumuzu sever. Onlara her oyunumuz uygundur. Yani onların ülkesiyle doğrudan ilişkili değilse spesifik olarak bu oyun uygundur, bu oyun değildir demek pek doğru olamaz.

Bu yüzden turist en uygunu yine kendi seçecektir; Biz yine de şöyle bir göz atalım

Agatha’nın Anahtarı

Bak bu İngiliz turislert için çekici olabilir , sonuçta ünlü İngiliz polisiye roman yazarı Agatha Christie ile alakalı bir oyun. Agatha Christie’de bir zamanlar Türkiye’yi ziyaret eden bir turistlerden. Agatha Christie’nin İstanbul gezisinde ne olduğunu ve gezisi sırasında yakınlaştığı Kamuran Bey’in eşinin neden öldüğü sırrını çözmek isterse eğer bu oyun tam ona göredir.

1796

Yine akıl kullandırtan kafa zorlayan bir oyun. Aslında bu da turist için çok keyifli olabilir çünkü aslında baktığınız zaman ” aklına geleni uygulamaktan çekinme ”  felsefesi ile oynandığında çok rahat oynanabilecek bir oyun ve genel olarak baktığımızda turist “bu kadar kolay değildir yahu” veya “bu kadar saçma değildir yahu” demeden aklına geleni direk deniyor bizle karşılaştırdığınız zaman. Yine de 1700’lü yılların İngilteresi’nde bir çatı katında araştırma yapma fikri her insan için çok çekici olabilir.

Salgın

Zombiler, zombiler ve zombiler. Evet ister turist ister yerli ister aborjin ister marslı. Ne olursan ol bir zombi salgını temasını oynamadan gitme. Zombiler’i kim sevmez. Yürüyen ölüler fikri ne kadar korkutucu ve popüler olsa da bir o kadarda çok eğlenceli bir korku/kaçış oyunu teması. Şöyle beynimizi yemeye çalışan cesetlerden kaçacağım diye o bulmacalardan kendi beyninizi yemek isterseniz. Buyurun Salgın’a gelin.

 

Bir Cevap Yazın