Genel

Yazın İstanbul’da Yapılacak 10 Şey

1.Galata Kulesi’nden İstanbul’u Seyredin

İstanbul’a tepeden bakmanın keyfini yaşayabileceğiniz Galata Kulesi’ne çıkarken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. Aynı zamanda kulenin cafe ve restoranında bir kahve içebilirsiniz.

2.İstanbul Modern’de Sanat Turu Yapın

Güncel sanat etkinlikleri ve modern sanat tutkunlarının uğrak mekanı İstanbul  Modern’de güncel sergileri gezebilirsiniz. Ayrıva perşembe günü gezerseniz ise ücretsiz.

3.Mandabatmaz’da Türk Kahve’si İçin

Sokağa taşan meşhur mekan Mandabatmaz kahvesi’ni içen bir daha başka yerde Türk kahvesi içemiyor. Telvesinin bol, lezzetinin şahane olduğu geleneksel lezzet. Yazın gölge altında sohbet etmek için mükemmel bir yer.

4.Yerebatan Sarnıcı’na gidin

İstanbul’un tarihi yapılarından diğer adı Bazilika Sarnıcı olan Yerebatan Sarnıcı İstanbul’da keşfedilmesi gereken yerler arasında yer alır. Bu tarihi yapıyı Sultanahmet turunuzda gezmeyi ihmal etmeyin. Müze sabah 09:00 akşam 19:00 saatleri arası açıktır. Aynı zamanda yaz sıcağında girmek için harika bir yer, doğal mağra yapısından dolayı çok serin ve farklı bir havası vardır.

5.Gülhane Parkında manzaraya karşı çay için

Eskiden Topkapı Sarayı’nın “Has Bahçe” lerinden biri olan ulu ağaçlar, güller, laleler, bin bir çiçeklerle süslü Gülhane Parkı İstanbul’un en güzel köşelerinden biri. İstanbul’da yaşıyıp hala Gülhane Parkı’nı gezmediyseniz ve içinde oturup bir çay içmediyseniz ayıp etmişsiniz demektir. Enfes İstanbul manzarasına karşı semaver çayınızı söyleyin ve bu büyülü manzaranın tadını çıkarın.

6.Kız Kulesi’ni gezin

Tarih Kız Kulesi İstanbul’un eşsiz güzelliklerinden biridir. İstanbul Boğaz’nın girişindeki kayalık üzerine kurulmuş bu görkemli yapı çeşitli efsanelere konu olmuştur. Küçük bir ada üzerine inşa edilmiş Üsküdar’ın sembolü haline gelen Kız Kules’nin aynı zamanda çok güzel bir hikayesi de vardır.

7.Pera Müzesini Gezin

İstanbul’da yapılacak şeylerden bir tanesi de galeri ve müzeleri gezmek. Pera Müzesi hem mimarı yönden hem de güncel ve süreli sergileriyle gezilip görülmesi gereken önemli müzelerden bir tanesi.

8.Moda sahilinde piknik yapın

Anadolu Yakası’nın kültür sanat semti Moda’nın sahilinin tadını kitap ve ufak atıştırmalıklarla yapacağınız piknik keyfiyle çıkarabilirsiniz. Yaz ayında çay ve kitabınız, Kış ayındaysa sıcak sahlepinizle kitap keyfi yapabilirsiniz.

9.Boğaz turu yapın

İstanbul’un tadı en güzel denizde çıkar. Deniz kokusuna doya doya Ortaköy ve ya Eminönü’nden boğaz turuna katılabilirsiniz.

10.Escapist’e Gelin

İstanbul’un en güzel ve en dolu kaçış oyunu merkezine gelip, birbirinden güzel 6 farklı macerayı yaşaabilirsiniz. Escapist, Mecidiyeköy Trump AVM içindedir. Merkezi konumundan dolayı ulaşımı rahat bir yerdedir. Yaz günlerinde güneşten bunaldıysanız, gelin klimalı odalarımızda birbirinden güzel 6 farklı macera yaşayın.