Genel

Kısa Hikayeler : Ölü ama Tutkulu

Kısa Hİkayeler;

Yizzy ve Chassy

Ölü ama Tutkulu Bölüm 1

Bir varmış bir yokmuş. Bundan uzun, uzun zaman önce. Uzak bir diyarın pekte kadim olmayan bir ormanında bir zombi yaşarmış. Yizzy adlı zombi uzun boylu koyu saçlı ve koyu gözlü atletik yapılı yakışıklı erkek bir zombiymiş. Çenesinin bir bölümü parçalandığı için dili devamlı dışarıdaymış ve Yizzy çok tembel ve havalı bir zombiymiş. İnsan görünce saldırmaya tenezzül bile etmezmiş. Bulduğu taze ölmüş cesetlerle beslenirmiş. Zombilerin egemen olduğu fakat insan sayısının da pek az olmadığı bir yerde yaşadığı için ise yemek bulmakta hiç ama hiç zorluk çekmez imiş.

Bir gün yakın arkadaşlarından biri olan Kavn, Yizzy’i ölüm günü kutlamasına çağırmış. O sırada yazlığından dönen Yizzy, Kavn’ın davetini kabul etmiş. Döner dönmez de Kavn’ın ölüm partisine doğru yola çıkmış. Yizzy’nin bilmediği şey ise bu partide hayatının aşkı ile tanışacağı gerçeğiymiş. Yizzy hayatı boyunca bağlanan veya kendini zora sokan bir zombi olmamış. Yine de iyi niyetli biriymiş, yardım etmeyi seven vefalı bir zombiymiş. Bu yüzden diğer zombilere iyi gelirmiş. Yine de en uzun ilişkisi 9 ay civarında bir şeymiş. Bağlanma sıkıntısı varmış.

,Kavn’ın ölüm günü partisine doğru giderken anlamsız bir şekilde heyecanlı hissediyormuş. ”  Umarım güzel bir parti olur çok formda hissediyorum. ” diye düşünmüş kendi kendine. Tam Kavn’ın partisinin olduğu taze insan parçacıklı pizza mekanının önünde vahşi bir insanla karşılaşmış. İnsan Yizzy’e bakmış ve gülmüş ” hah hah hah ben de korkmuştum, sen şu kimseye saldırmayan zombisin değil mi ? ” demiş. Yizzy insana bakıp ” rrheweaaaghhrh höğeeeeeğr hğğeeeeeeaaaaa ” demiş ve yoluna devam etmiş.

Mağra’nın içine doğru girerken ilerideki kahkahaları duyabiliyormuş. Uzaktan bir az çok kalabalık bir masa seçer gibi olmuş daha dikkatli baktığında ise bir anda onda bakan bir zombinin kafasını ondan çevirdiğini görmüş. O anda sanki yeniden ilk defa ısırılmış gibi hissetmiş. Bu zombinin aşkı adeta vücuduna ilk defa yayılan virüsmüş gibi yayılmış bir anda. Koyu uzun saçları ince beli ve kıvrımlı bedeni çürümüş suratı ve uzamış tırnakları Yizzy’nin çok hoşuna gitmiş. Daha önce hiç hissetmediği bir şeymiş bu ama kendine bile çaktırmadan devam etmiş mağradan içeri doğru.

Masa;

Masaya varan Yizzy, Kavn’ı o zombinin oturduğu masada görünce çok şaşırmış. Ama çaktırmamış çünkü kıza sarılmış olan başka bir erkek zombi varmış. ” -İyi ki doğdun dostum. -Vaaaay ! Yizzy bebeğim hoş geldin! “. Kavn’la tokalaştıktan sonra Yizzy bedeninin kontrolünü ömrü boyunca ikinci kez kaybetmişcesine elini kıza uzatmış ve ” -Merhaba ben Yizzy ” demiş. Elini sıkıp ” Merhaba , ben de Chassy ” demiş kocaman bir gülümseme ile. Yizzy vücudunda kan olsa kıpkırmızı olacak gibi hissetmiş adeta, atmayan kalbini hissetmiş resmen. Ama çok takılmadan elini yanındaki zombiye uzatıp ” Merhaba, ben Yizzy ” demiş. Chassy’nin erkek arkadaşı gibi görünen zombi Yizzy’nin elini sıkıp ” Merhaba , ben de Öğk ” demiş huysuzca. Yizzy, Öğk’ten hiç ama hiç hoşlanmamış ( neden acaba ? ).

Masadaki herkes ile tanıştıktan sonra, yine bedeninin kontrolünü kaybetmişcesine , direk Chassy’nin yanındaki boş yere oturmuş. O anda Öğk elini Chassy’nin beline dolayıp Chassy’i kendine çekmiş ama Yizzy farketmemiş sonuçta bugün en sevdiği arkadaşlarından biri olan Kavn’ın ölüm gününe gelmiş. ” Bugün çok eğleneceğiz. ” demiş kendi kendine ve uzun bir gece tam bu anda başlamış.